2 linguri pătrunjel tocat fin

piper proaspăt măcinat

sare

Preparare:

Spălaţi cartofii şi fierbeţi-i în apă cu puţină sare timp de 10-15 minute. Verificaţi dacă sunt pătrunşi cu o fuculiţă.

Curăţaţi ceapa roşie şi tocaţi-o mărunt.

Preparaţi un dressing din iaurt, cu hreanul cu smântână şi uleiul de măsline.

Adăugaţi ceapa roşie (sau cea verde) şi pătrunjelul tocat.

Scurgeţi cartofii şi tăiaţi-i în jumătate sau sferturi, în funcţie de mărime.

Puneţi cartofii răciţi într-un castron şi amestecaţi-i cu dressingul.

Asezonaţi cu sare şi piper proaspăt măcinat.

Salata de cartofi noi, cu iaurt şi hrean se serveşte rece sau la temperatura camerei.

Volei. CSM Constanța Cristian Imhoff - „Suntem cam dezamăgiți că nu am acces în semifinale, dar continuăm lupta“ (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 385

Handbal CSM Constanța - Steaua, în sferturile Cupei României

28 Mar 2024 365

Baschet CSM Constanța, învinsă de CSO Voluntari (GALERIE FOTO)

23 Mar 2024 643

Baschet Fetele de la CSM Constanța au avansat în semifinale, după două succese cu CSM Tg. Mureș

20 Mar 2024 615

CSM Constanța. 20 martie 2024 Baschetbalistele vizează victoria care să încheie seria cu CSM Tg. Mureș din sferturi

20 Mar 2024 484

Baschet Echipa Under-16 a CSM Constanța, victorie importantă pentru calificarea la turneul final (GALERIE FOTO)

19 Mar 2024 491

Echipa Under-16 de la Farul Constanța, calificată în semifinalele Cupei Elitelor. Victorie clară în sferturi (GALERIE FOTO)

15 Mar 2024 815

Farul Constanța Echipele Under-18, Under-17 și Under-15, calificate în semifinale. 14 goluri marcate în sferturi! (GALERIE FOTO + VIDEO)

11 Mar 2024 851

UPDATE. Baschet CSM Constanța s-a calificat în semifinalele Cupei României

15 Feb 2024 769

Meciul cu Füchse Berlin George Buricea - „Meritam mai mult. Chiar și când pierde, CSM Constanța o face cu onoare, niciodată în genunchi“ (GALERIE FOTO)

14 Feb 2024 1211

Baschet CSM II Constanța, lecție dură primită în meciul cu CSS VSK Gheorgheni (GALERIE FOTO)

06 Feb 2024 761

Baschet CSM Constanța, victorie cu Rapid București, într-o atmosferă incendiară (GALERIE FOTO)

04 Feb 2024 818

Tenis de masă. „Senzațional!“ CSM Constanța, în semifinalele ETTU Europe Cup Women. A învins ALCL TT Grand-Quevilly și în Franța! (GALERIE FOTO)

03 Feb 2024 1028

Baschet „Seară magică“! CSM Constanța a început faza a doua a Ligii Naționale cu o victorie la 46 de puncte (GALERIE FOTO)