ACS Performer Constanţa a pierdut finala Cupei României „Am luptat ca nişte lei, dar am fost doborâţi”

Echipa de fotbal ACS Performer Constanţa a pierdut cu 0-1 finala Cupei României Under-17, jucată astăzi, la Mogoşoaia. Echipa pregătită de Viorel Farcaş a cedat cu 0-1 în confruntarea cu Pandurii Tg. Jiu, golul fiind marcat în minutul 60.

Din minutul 44, Performer a jucat în inferioritate numerică, după ce Marius Dumitraşcu a primit cartonaşul roşu.

Am fost la un pas de un trofeu important. Am pierdut, dar am câștigat un grup si mai unit. Am văzut lacrimi la final, ne-am dorit enorm si asta s-a văzut şi în teren. Am luptat ca niște lei, dar am fost doborâţi. S-a terminat 1-0 pentru adversarii noștri. Respect! Vă mulțumim că ați fost alături de noi. Bravo băieților noștri care, în pofida celor 37 de grade la umbră, au dat totul pe teren!”, se arată pe pagina de Facebook a ACS Performer.