Adrian Ungur a fost învins în semifinalele probei de dublu la Manerbio

Perechea alcătuită din tenismanul român Adrian Ungur și lituanianul Laurynas Grigelis a pierdut astăzi în semifinala probei de dublu din cadrul turneului challenger de la Manerbio, Italia. Meciul a fost disputat cu perechea Nikola Mektic/Antoine Sancic (Croația), principalii favoriți. Scorul a fost de 1-6, rescpetiv 2-6, după 50 de minute de joc, scrie Agerpress.

Ungur și Grigelis câștigaseră în primul tur cu 7-6 (2) 0-6, 11-9 în fața spaniolilor Daniel Gimeno-Traver/Pedro Martinez Portero, iar apoi au trecut cu 4-6, 6-3, 10-8 de favoriții numărul trei, italianul Alessandro Motti și taiwanezul Peng Hsien-Yin.

Perechea româno-lituaniană și-a asigurat un cec de 920 de euro și 33 de puncte ATP.

sursa foto: agerpress.ro