Stiri calde

Cupa „24 iulie” la fotbal, organizată de poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă

Garda de Coastă, în parteneriat cu A.C.S. Frontiera Tomis Constanţa, organizează în perioada 14 – 21.07.2015 o nouă ediţie a Cupei „24 Iulie” la fotbal, competiţie tradiţională prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliţiei de Frontieră Române.

La ediţia din acest an, organizată pe terenul de sport din incinta Gărzii de Coastă, s-au înscris şase formaţii, care au fost împărţite în două grupe.

În semifinalele competiţei, programate a se desfăşura pe data de 21 iulie, se vor înfrunta Sectorul P.F. Băneasa – Garda de Coastă (Aparatul Central) şi Grup Nave Constanţa – Sindicatul Pro Lex. Învingătoarele vor disputa în aceeaşi zi marea finală.
În partidele din grupe s-au înregistrat rezultatele: grupa A – S.P.F. Băneasa – Grup Nave Mangalia 3-0, Sindicatul Pro Lex – Grup Nave Mangalia 3-0, S.P.F. Băneasa – Sindicatul Pro Lex 3-1; grupa B – G.N. Constanţa – S.P.F. Negru Vodă 4-0, Garda de Coastă – G.N. Constanţa 0-2, Garda de Coastă – S.P.F. Negru Vodă 4-1.

Fotbalistele de la Selena SN Constanţa, înfrângere în Cupa României

07 Dec 2017 248

Academia Farul Constanţa participă cu două echipe la Cupa Prieteniei

07 Dec 2017 537

Astra Giurgiu s-a calificat după prelungiri în sferturile Cupei României

30 Nov 2017 251

FC Viitorul, eliminată în optimile de finală ale Cupei României. A fost învinsă de FC Botoșani

28 Nov 2017 308

Bogdan Lupşe şi Andrei Benghea, premii individuale Garda de Coastă, pe primul loc la ediţia inaugurală a Cupei SNPPC

27 Nov 2017 831

FC Viitorul va întâlni o echipă de Liga 1 în optimile Cupei României

02 Nov 2017 495

Academia Gheorghe Hagi 2007 a câștigat "Cupa Stelelor". Cine a obținut premii speciale

01 Nov 2017 517

Doliu la Real Madrid. A murit una dintre legendele clubului!

29 Oct 2017 1493

S-a stabilit când se va juca meciul CSM Şcolar Reşiţa - FC Viitorul, din Cupa României

17 Oct 2017 850

Tucaliuc şi Pop au jucat contra Norvegiei România a învins Ucraina. Antonio Vlad, de la Academia Hagi, a înscris un gol

02 Sep 2017 597

Axiopolis Cernavodă şi Viitorul Fântânele au părăsit Cupa României

24 Aug 2017 1038

Academia Hagi participă la Cupa E.ON Kinder, de la Tg. Mureş

18 Aug 2017 599

Abonamente la meciurile FC Viitorul. Cât costă şi când se încheie procesul de achiziţionare

12 Aug 2017 612

Viitorul Fântânele - Pescăruşul Sarichioi, în Cupa României

03 Aug 2017 1317

Real Madrid, învinsă în meciul de debut la „Cupa Prieteniei“ de la Năvodari (galerie foto)

10 Jul 2017 663

Real Madrid evoluează pe stadionul „Flacăra“ din Năvodari la „Cupa Prieteniei“

08 Jul 2017 1149

Viitorul Fântânele a câştigat Cupa României. Meci decis în prelungiri!

30 Jun 2017 5119

Victorie categorică Viitorul Fântânele a eliminat SSC Farul Constanţa din Cupa României

27 Jun 2017 4808

Cine sunt câştigătoarele barajelor SSC Farul şi Viitorul Fântânele dispută astăzi semifinala Cupei României

27 Jun 2017 1835

Echipa de la Academia Farul pregătită de Daniel Ochia a câştigat cupa de la Valu lui Traian (galerie foto)

09 Jun 2017 3493

Sparta Techirghiol - CS Eforie şi Viitorul Fântânele - SSC Farul, în semifinalele Cupei României

07 Jun 2017 3250

Victorie clară cu Litoral Corbu SSC Farul merge mai departe în Cupa României (galerie foto)

31 May 2017 2124

Turneul final al Cupei Hagi Danone 2017 se dispută în această săptămână la baza Academiei Hagi

30 May 2017 1066

SSC Farul joacă miercuri Astăzi debutează etapa a doua a Cupei României, faza pe judeţ

30 May 2017 1512

Premiu special pentru Mihnea Moldoveanu ACS Luceafărul 2013 Constanţa, învingătoare în Cupa oraşului Mangalia

25 May 2017 1821

Pe cine întâlneşte SSC Farul Constanţa în Cupa României

24 May 2017 4281

Octavian Ciocoiu, cel mai bun portar Academia Farul Constanţa a câştigat Cupa Oraşului Mangalia (galerie foto)

23 May 2017 2072

Dinamo a câștigat Cupa Ligii la fotbal

20 May 2017 620

Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României la fotbal

17 May 2017 621

Pentru meciul din Cupa României FC Viitorul - Astra Giurgiu, se găsesc bilete numai la peluze

24 Mar 2017 1617

Academia Farul Constanţa a câştigat Cupa Mărţişorului 2017, de la Valu lui Traian (galerie foto)

06 Mar 2017 1301

Academia Farul 2004 participă cu două echipe la Cupa Prosport Focşani

02 Mar 2017 1180

FC Viitorul - Astra Giurgiu și CSU Craiova - Dinamo, în sferturile Cupei României

13 Feb 2017 816

FC Viitorul îşi află adversara din sferturile Cupei României

08 Feb 2017 612

Campionatul de fotbal, organizat de US Navy League Romania Council, la prima ediție. Gazdă – stațunea Mamaia

04 Jan 2017 1090

Micii fotbalişti de la Victoria Cumpăna au câştigat „Cupa Crăciunului“ (galerie foto=

22 Dec 2016 1296

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

15 Dec 2016 408

Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

15 Dec 2016 593

Micii fotbalişti se întrec în weekend la Cupa Moş Crăciun, de la Valu lui Traian

15 Dec 2016 2062

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

13 Dec 2016 517

Duel cu FC Copenhaga în Liga Campionilor FC Viitorul întâlneşte Pandurii Tg. Jiu în Cupa României pe 15 decembrie (galerie foto)

13 Dec 2016 648

S-au clasat pe locul doi Dimciu Anagnoste, desemnat cel mai bun jucător al Săgeţii Stejaru la Cupa FMF din Republica Moldova (galerie foto + video)

29 Nov 2016 1591

Invitaţie de la Federaţia de peste Prut Săgeata Stejaru participă la Cupa FMF din Republica Moldova

25 Nov 2016 1935

FC Viitorul va întâlni în optimile Cupei României, la Ovidiu, o echipă de Liga 1

18 Nov 2016 660

A fost stabilit programul meciurilor din cadrul optimilor Cupei României

17 Nov 2016 784

Acţiunile ACS Rugby Team Constanţa Peste 250 de copii s-au întrecut la etapa a cincea a „Cupei Toamnei” (galerie foto)

14 Nov 2016 1022

A decedat Silvio Gazzaniga, cel care a realizat trofeul Cupei Mondiale la fotbal

31 Oct 2016 608

Fotbal Dinamo s-a calificat în optimile Cupei României

26 Oct 2016 756

Programul final al „16"-imilor Cupei României

18 Oct 2016 814

AGH 2007 - campioană și AGH 2008 - vicecampionă la „Cupa Prosport Valentino Sport”