Echipa de volei feminin CSM Târgoviște a câștigat Cupa României

Echipa de volei feminin CSM Târgoviște a câștigat astăzi în premieră Cupa României.

Victoria a venit după meciul susținut împotriva formației CSM București, unde scorul final a fost de 3-0 (25-20, 26-24, 25-23). Partida a fost susținută în Sala Sporturilor din Piatra Neamț. În urmă cu un an trofeul a fost câștigat de Știința Bacău.

CSM Târgoviște a învins în semifinale campioana CS Volei Blaj cu scorul de 3-2 (23-25, 15-25, 26-24, 25-21, 15-12).

O nouă performanță! Baschetbalistele de la CSM Constanța s-au calificat în finala Ligii Naționale (GALERIE FOTO)

09 Apr 2024 720

Baschet. Marți, 9 aprilie 2024 CSM Constanța, meci acasă pentru calificarea în finala Ligii Naționale. Intrarea e liberă! (VIDEO)

09 Apr 2024 528

Baschet CSM Constanța a condus la pauză, dar a pierdut al doilea meci cu CSM Târgoviște din semifinală (GALERIE FOTO)

05 Apr 2024 789

CSM Constanța. Vineri, 5 aprilie 2024 Baschetbalistele susțin al doilea meci din semifinale

05 Apr 2024 546

Baschetbalistele de la CSM Constanța, prima victorie în semifinala play-off cu CSM Târgoviște. Final dramatic! (GALERIE FOTO + VIDEO)

29 Mar 2024 867

CSM Constanța Voleibalistele, înfrângere pe terenul CSM Târgoviște

16 Mar 2024 852

CSM Constanța Baschetbalistele, o nouă mare performanță. Au cucerit Cupa României! „Un succes istoric“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

11 Mar 2024 1404

Natație Constanța Cristian Zburlea, cea mai bună performanță a băieților născuți în 2012 la Cupa Rotary Contratimp 2024 (GALERIE FOTO)

06 Mar 2024 893

Procurorul Augustina Liliana Vengherschi, fost șef al Parchetului Judecătoriei Mangalia, vrea să devină judecător

29 Dec 2023 955

Voleibaliștii de la CSM Constanța, înfrângere cu Rapid București (GALERIE FOTO + VIDEO)

16 Dec 2023 1099

Volei CSM Constanța, aproape de victorie contra vicecampioanei CSM Târgoviște! (GALERIE FOTO + VIDEO)

16 Dec 2023 1097

Volei Cadetele CSM Constanța, două victorii clare în Campionatul Național. Un set a fost câștigat cu 25-0! (GALERIE FOTO)

12 Oct 2023 1137

UPDATE. Baschet CSM Constanța a învins CSM Târgoviște în Liga Națională

21 Dec 2022 1110

Sezon încheiat pentru voleibalistele de la CS Medgidia. Locul patru în Divizia A1 și din nou în Europa. În ultimul meci, înfrângere