Meci cu de toate Farul a revenit de la 0-2 în Giuleşti. Cine s-a impus, în prelungiri

FC Farul a fost la un pas de a realiza în această seară un preţios rezultat de egalitate pe terenul liderului clasamentului, Rapid Bucureşti. Scorul a fost 3-2 pentru gazde, după ce Farul a revenit de la 0-2, egalând în minutul 66, iar giuleştenii s-au impus în prelungiri. Marcatorii golurilor: Cl. Herea (1), Al. Ioniţă (11, 90+2), pentru Rapid, B. Nicola (61) şi Ivanovici (66), pentru Farul. FC Farul (antrenor, Ion Răuţă) a jucat cu: G. Curcă (cpt.) - Niţescu, Buzea, Bumbac, Mansur - Ivanovici, I. Florea, B. Nicola (73 Tothăzan), N. Creţu - Coconaşu (88 Bolat) - Igiroşanu (58 Butoi). Rapid (antrenor, Viorel Moldovan) - Drăghia - I. Voicu (cpt.), Tânc, D. Lung, M. Stoica - Lazea (75 Martin), Selagea - Doman (64 Al. Coman), Al. Ioniţă, Cl. Herea - Lukanovic (79 V. Negru).