Petrolul a învins Săgeata Năvodari

Petrolul a reuşit să depăşească momentul eliminării dramatice din semifinalele Cupei României şi s-a impus în deplasarea de pe terenul suferindei Săgeata Năvodari, scor 3-2. Gazdele au început tare şi au deschis scorul din minutul 2, după execuţia superbă a lui Deletic, ajutată şi de piciorul pus de Geraldo. Teixeira a egalat rapid, apoi Albin a adus avantajul pentru prahoveni, după o pasă genială a portughezului. Chiţu a egalat la o greşeală a lui Pecanha, dar egalitatea nu a durat nici de această dată foarte mult. Priso a punctat în minutul 28, iar scorul avea să rămână 2-3 până la final, în ciuda câtorva ocazii importante din partea secundă.

sursa text: prosport.ro

Unul din cei mai apreciați comentatori sportivi, Octavian Vintilă, s-a stins din viață

20 Apr 2024 584

„Drum lin către stele, în eternitate, George Nicolescu!“ Mesaje de condoleanțe transmise după decesul artistului care a lansat celebrul cântec „Eternitate“

26 Mar 2024 720

Superliga 2023/2024 Când se joacă meciul FC Botoșani - Farul Constanța, din ultima etapă a sezonului regular

03 Mar 2024 1199

Doliu în fotbal A murit Gheorghe Iamandi. A fost jucător și la Delta Tulcea, echipă pe care apoi a și antrenat-o

06 Feb 2024 1202

Pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti Zeci de articole pirotehnice, depistate înaintea meciului Petrolul 52 - Dinamo

20 Jan 2024 706

Sondaj de opinie 75% dintre respondenți cred că Farul Constanța va încheia anul 2023 pe un loc de play-off

17 Dec 2023 3661

Superliga 2023/2024. UTA - Farul Constanța Hagi - „Încercăm să facem un meci foarte bun, precum precedentul, cu Petrolul“ (VIDEO)

14 Dec 2023 2952

Farul Constanța. Fundașul Ionuț Larie, golgeterul echipei „Mai important era să nu primim gol decât să marchez eu“ (GALERIE FOTO)

13 Dec 2023 1164

Superliga 2023/2024 Fotbalist de la Farul Constanța, inclus în echipa ideală a etapei a 19-a

13 Dec 2023 1216

Farul Constanța Atacanții, cu poftă de gol. Louis Munteanu, omul meciului cu Petrolul. „Reușita de la Iași m-a ajutat“ (GALERIE FOTO)

11 Dec 2023 1076

„Moment foarte special“ Vicecampioana mondială Elena Zaharia a dat startul simbolic al meciului Farul Constanța - Petrolul Ploiești (GALERIE FOTO + VIDEO)

11 Dec 2023 1437

Farul Constanța a învins Petrolul Ploiești și a urcat pe loc de play-off în Superligă

10 Dec 2023 1906

Sondaj de opinie Pe ce loc în clasamentul din Superligă credeți că va încheia Farul Constanța anul 2023?

10 Dec 2023 1779

CSM Constanța Baschet În succesul cu CSM 2007 Focșani, Vytenis Čižauskas - primele minute pe parchet după o lungă absență