Săgeata Năvodari s-a impus în meciul cu FCM Dorohoi

FCM Dorohoi a pierdu astăzi în fața jucătoriilor de la Săgeata Năvodari. Partida s-a încheiat cu scorul de 2 – 0 în favoarea năvodărenilor. Ambele goluri au fost marcate de Deletic, în minutul 5 și în minutul 32. În minutul 44 și Chițu a marcat un gol, dar a fost anulat pentru osfaid.

FCM Dorohoi a avut o echipă formată din Listaru - Cososchi, Luca, Orăşanu (cpt.), Grumezescu, Vrabie, Ed. Sandu, Pavăl, Lumaicu, Ghiviziu, A. Vlaicu. Rezerve au fost Prisacă - Şuiu, Mateiuc, Tudorache, Stancoschi, Chiorescu, Barabaş. Juctorii l-au avbut pe banca tehnică pe antrenorul  Vespazian Colban.

SăgeataNăvodari a deschis meciul cu echipa formată din Albuţ - Bruno, Muzac (cpt.), Cîrjă, Fl. Pătraşcu, R. Damian, M. Chiţu, Srdic, Deletic, Cr. Ganea,  I. Stana. Gordin - Iloie, Al. Vieru, I. Ursu, Dunjic, Vagner, E. Năstase au fost rezerve. Echipa de la malul Mării Negre a fost condusă de pe banca tehnică de secundul Gică Butoiu.