Victorie pentru Steaua București în fața formației Astra Giurgiu

Steaua București a învins-o în această seară pe Astra Giurgiu cu scorul de 2-0 (1-0), la Pitești, într-un meci din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Campioana României s-a impus prin golurile marcate de Marko Momcilovic (în minutul 12), la prima reușită sub culorile Stelei, și Nicușor Stanciu (minutul 59).

Steaua a pus capăt unei serii de 12 etape consecutive fără înfrângere a Astrei (6 victorii, 6 egaluri).

Arbitru: Alexandru Tudor (București); arbitri asistenți: Aurel Oniță (Constanța), Mircea Orbuleț (București); arbitri asistenți: Andrei Florin Chivulete (București), Iulian Călin (Ștefănești/Argeș); arbitru de rezervă: Daniel Mitruți (Craiova)

Sursa foto: looktv.ro