Fiul lui Petre Grigoraş Astăzi e ziua de naştere a atacantului SSC Farul Alexandru Grigoraş

Alexandru Grigoraş, golgeter al SSC Farul, echipa de fotbal nou-promovată în Liga a 3-a, îşi serbează astăzi ziua de naştere. Fiul antrenorului Petre Grigoraş a împlinit 28 de ani.

„La mulţi ani, multă sănătate şi împliniri, Alexandru Grigoraş!

Familia Grigoraş reprezintă dovada că spiritul farist se transmite din tată-n fiu pe terenul de joc, la fel ca şi în tribune. Atât Petre, cât şi Alex Grigoraş au participat, la 16 ani distanţă, la renaşterea Farului şi, pentru tot ce au realizat la acest club, le vom fi mereu recunoscători! Îi dorim lui Alex să aibă aceleaşi evoluţii convingătoare şi în sezoanele ce vor urma şi să pună umărul la revenirea Farului acolo unde îi este locul, pe primul eşalon al fotbalului românesc!

Împreună ducem mai departe spiritul farist!“, a fost mesajul SSC Farul.

Sursa foto: Facebook