„„Bucuria din ochii copiilor e nepreţuită” Voinţa Valu lui Traian a învins Viitorul şi s-a calificat în semifinale

Echipa fotbaliştilor născuţi după 1 ianuarie 2012 de la Voinţa Valu lui Traian a realizat o victorie foarte importantă, 3-0 pe teren propriu cu Viitorul Constanţa, în etapa a noua a Cupei Hagi Danone, seria a doua. Prin acest succes, Voinţa Valu lui Traian şi-a asigurat un loc în semifinalele competiţiei. „A fost o victorie care a adus multă bucurie în rândul copiilor de la Voinţa. Au realizat că, prin multă muncă, determinare şi ambiţie, pot câştiga meciuri şi contra unor adversari mai valoroşi.

Bucuria din ochii copiilor a fost nepreţuită. În ultima etapă, ne vom deplasa la Adamclisi şi voi face tot posibilul să fie o mini-excursie pentru copii. Vom vizita monumentul şi vom face popas pe traseu, să bem un suc şi să mâncăm mititei. Mulţi dintre copiii de la Valu lui Traian nu au această posibilitate”, a declarat antrenorul Voinţei, Florin Bumb.