CS Farul Constanţa, campioană naţională la tenis de masă

Campionatul Naţional pe echipe la tenis de masă, întrecere rezervată juniorilor III, care s-a disputat la Buzău, i-a adus medalia de aur primei echipe a CS Farul Constanţa, care a evoluat în alcătuirea: Elena Zaharia, Camelia Mitrofan şi Claudia Caragea. În întrecerea feminină, echipa LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa I a fost a cincea, iar Farul II s-a clasat pe şapte, din 16 competitoare. La băieţi, cea mai bună poziţie, dintre constănţence, a fost ocupată de LPS I (7). În continuare, Farul I a ocupat locul 9, iar Farul II s-a situat pe 13, tot din 16 echipe.

Sursa foto: frtenismasa.ro