Denis Cristocea și Răzvan Matiș, marcatori Juniorii Under-17 de la FC Viitorul s-au calificat în sferturile Cupei României

Echipa de juniori Under-17 a clubului FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României U-17.

Formația pregătită de Constantin Fălină și Nicolae Roșca a întâlnit Dunărea Călărași în cadrul optimilor Cupei României U17, într-un joc disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi.

Partida s-a încheiat cu victoria constănțenilor, scor 2-0 (2-0), golurile fiind marcate de Denis Cristocea (12) și Răzvan Matiș (22 – din penalty).

Au evoluat pentru FC Viitorul U17: Șerban (54 Stănciulescu) - Georgescu, Bîrzu (41 Vlad), Ștefănescu, Mureșan - Voicu (41 Trucă), Negrean, Neagu - Cristocea (54 Pocol), Matiș, Vultur (54 Pitu).

Sursa foto: FC Viitorul