Faristele Anca Heltne şi Carmen Toma au urcat şi ele pe podium la Jocurile Francofone

Reprezentanții CS Farul Constanța la Jocurile Francofone de la Nisa (Franța) au mai cucerit două medalii, sâmbătă, în întrecerea atletică. La aruncarea greutății, Anca Heltne a ocupat locul întâi, cu 17,14 m, iar la triplusalt Carmen Toma a fost a doua, cu același rezultat ca al câștigătoarei probei, Anna Jagaciak, din Polonia, care a avut însă o a doua încercare mai bună. La 200 de metri, Andreea Ogrăzeanu a venit a patra, cu 24,44 s, după ce, la 100 m, cucerise argintul. La finele competiţiei de atletism din Franţa, CS Farul a contabilizat patru medalii: una de aur (Anca Heltne - la greutate), două de argint (Andreea Ogrăzeanu - la 100 m, Carmen Toma - la triplusalt) şi una de bronz (Adrian Vasile - la lungime). O figură foarte frumoasă a făcut şi constănţeanca Cristina Hârâci, la tenis de masă, care a cucerit trei medalii: aur la dublu mixt şi la simplu şi argint la echipe.