Seria neagră a campioanei continuă FC Viitorul a pierdut meciul de la Ovidiu cu CSU Craiova. Dublă Alexandru Mitriță, fost jucător al gazdelor!

Stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, găzduiește, astăzi, meciul dintre campioana României, FC Viitorul, și CSU Craiova, contând pentru etapa a șaptea a Ligii 1.

Echipele de start sunt următoarele:

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Țîru, Boli, Ganea - Vînă, Mladen, Herea - Eric, Țucudean, Coman.
Rezerve: Buzbuchi - M. Constantin, Hodorogea, Cicâldău, Chițu, Dumitrescu, T. Băluță.

CSU Craiova (antrenor, Devis Mangia): Calancea - Kelic, Spahia, Thiago - Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Burlacu - Gustavo, Mitriţă, Bancu.
Rezerve: Mitrovic - Briceag, Screciu, Buzan, M. Roman, Bărbuț, Barthe.

Arbitri: Ovidiu Hațegan (Arad) - Sebastian Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (București); rezervă: Iulian Dima (București).

În clasament, FC Viitorul ocupă locul 11, cu cinci puncte, în vreme ce CSU Craiova se află pe poziția a patra, cu 12 puncte. În ultimele cinci runde ale Ligii 1, FC Viitorul nu a câștigat și nu a marcat!

UPDATE: Partida s-a încheiat cu victoria CSU Craiova, scor 2-0. Ambele goluri au fost înscrise de Alexandru Mitriță! FC Viitorul a ajuns la șase meciuri la rând fără victorie și fără gol marcat.

UPDATE: În minutul 86, Gustavo a tras periculos pe lângă poarta Viitorului.

UPDATE: Ultima schimbare și la CSU Craiova, în minutul 81: Mihai Roman - Burlacu.

UPDATE: În minutul 74, la FC Viitorul iese Mladen și intră Cr. Băluță

UPDATE: CSU Craiova se distanțează pe tabelă în minutul 71, același Mitriță punctând cu o minge pe lângă portarul Rîmniceanu.

UPDATE: În minutul 67, Calancea are o nouă intervenție inspirată, la șutul lui Țucudean din careu. Primele două schimbări la FC Viitorul: Herea - Cicâldău și Eric - Chițu. Mai face și CSU Craiova o înlocuire: Screciu - Spahia.

UPDATE: Florinel Coman ratează pentru FC Viitorul, în minutul 63. Șut din careu, portarul Calancea respingând în corner.

UPDATE: ​În minutul 61, CSU Craiova face prima schimbare, Barthe în locul lui Kelic.

UPDATE: În minutul 57, Eric execută un corner, iar Țucudean trimite cu capul pe poartă, dar portarul advers respinge foarte bine.

UPDATE: A început partea secundă.

UPDATE: Prima repriză s-a încheiat. CSU Craiova conduce cu 1-0!

UPDATE: Țucudean primește o minge în careu, în minutul 33, stop bun pe piept, dar șutul cu stângul îl trădează pe atacantul Viitorului.

UPDATE: În minutul 28, oaspeții au deschis scorul, prin fostul jucător al Viitorului Mitriță, care a speculat greșeala lui Florinel Coman și a tras din careu. FC Viitorul - CSU Craiova 0-1!

UPDATE: A început meciul, oaspeții având lovitura de start.

UPDATE: Jucătorii CSU Craiova au pătruns pe gazon purtând un banner cu mesajul Căpitane, vei rămâne în inimile noastre!, în memoria celui ce a fost Costică Ștefănescu, de la a cărui moarte astăzi s-au împlinit patru ani.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)

Campioana, neînvinsă de șase meciuri FC Viitorul a remizat cu FC Voluntari în Liga 1

20 Nov 2017 213

Nu va merge la Pescara Ce-i va rezerva viitorul lui Ianis Hagi? În iarnă, ar putea pleca de la Fiorentina

20 Nov 2017 620

Gică Hagi a vorbit despre viitorul fiului său, Ianis. Unde ar putea ajunge tânărul fotbalist

18 Nov 2017 855

FC Viitorul întâlneşte FC Voluntari Gică Hagi - "Gândul nostru e să luăm toate punctele"

18 Nov 2017 482

Patru fotbaliști ai campioanei României la fotbal, FC Viitorul, au jucat baschet la 3x3 Constanța Streetplay (galerie foto+video)

18 Nov 2017 539

Moral ridicat pentru fotbaliștii FC Viitorul după evoluțiile din meciurile susținute la lotul național U19 al României (video)

18 Nov 2017 276

Alexi Pitu şi Radu Pocol, marcatori FC Viitorul a învins Academia Farul şi s-a calificat în optimile Cupei României (galerie foto)

17 Nov 2017 505

Cu Alexandru Cicâldău, de la FC Viitorul, titular integralist, România a remizat cu Țara Galilor

14 Nov 2017 441

Reprezentativa U19 de fotbal s-a calificat de pe primul loc la Turul de Elită. Alexandru Mățan de la FC Viitorul a înscris patru goluri în meciul cu Gibraltar (galerie foto)

14 Nov 2017 323

Oficial de la FC Viitorul despre „posibila preluare“ a unui club din Turcia de către Gheorghe Hagi

14 Nov 2017 886

După accidentare, Carlo Casap a revenit la antrenamentele FC Viitorul

13 Nov 2017 368

FC Viitorul a pierdut amicalul cu Juventus

11 Nov 2017 718

România a remizat cu Portugalia la Ovidiu, în preliminariile Campionatului European. Cicâldău, de la FC Viitorul, titular integralist

10 Nov 2017 455

Meci la Ovidiu România înfruntă astăzi Portugalia. În lotul tricolor sunt zece actuali sau foşti jucători la FC Viitorul (galerie foto)

10 Nov 2017 1083

România a câștigat amicalul cu Turcia de la Cluj. Dublă Gicu Grozav. Ganea și Țucudean, de la FC Viitorul, au fost rezerve

09 Nov 2017 613

Ganea şi Ţucudean, de la FC Viitorul, în lotul tricolor Ce televiziune transmite meciul România - Turcia, de diseară

09 Nov 2017 510

UPDATE. Calificări pentru Euro Radu Boboc şi Alexandru Măţan, de la FC Viitorul, titulari în meciul România - Grecia

08 Nov 2017 468

FC Viitorul dispută sâmbătă un meci amical cu Juventus

08 Nov 2017 326

Clubul cu cei mai mulţi convocaţi FC Viitorul are 11 fotbalişti chemaţi la loturile României

08 Nov 2017 321

Andrei Ciobanu, al patrulea jucător al FC Viitorul care se alătură lotului României U21

06 Nov 2017 463

FC Viitorul, o nouă victorie. A cincea la rând. Ionuţ Vână, pe val Gică Hagi - „E un exemplu de unde ajunsese şi cum e acum“ (galerie foto)

06 Nov 2017 891

Doi fotbaliști de la FC Viitorul, convocați pentru meciurile României cu Olanda și Turcia

05 Nov 2017 929

FC Viitorul a învins și Sepsi Sf. Gheorghe Gică Hagi - „Suntem fericiți, se formează iar un grup frumos“

04 Nov 2017 686

Imagini de la eveniment FC Viitorul a învins lejer Sepsi Sf. Gheorghe in Liga 1. Echipa lui Hagi a ratat şi un penalty (galerie foto)

04 Nov 2017 726

Stan Collymore, fostul atacant al lui Liverpool și al Naționalei Angliei, a vizitat Academia Hagi (galerie foto+video)

04 Nov 2017 3472

FC Viitorul, meci la Ovidiu, sâmbătă, cu Sepsi Sf. Gheorghe Echipa lui Hagi, în faţa celei de-a cincea victorii la rând în Liga 1 (galerie foto)

04 Nov 2017 792

FC Viitorul joacă la Ovidiu cu nou-promovata Sepsi Sf. Gheorghe Gică Hagi - „E un meci greu, trebuie să fim concentraţi”

03 Nov 2017 365

Florinel Coman, fost la FC Viitorul, marcator FCSB s-a calificat în 16-imile Europa League. Alibec a plâns

03 Nov 2017 579

FC Viitorul va întâlni o echipă de Liga 1 în optimile Cupei României

02 Nov 2017 455

De joi se pot procura bilete de intrare la meciul FC Viitorul - Sepsi Sf. Gheorghe

02 Nov 2017 366

Trei jucători de la FC Viitorul, convocaţi la echipa naţională

01 Nov 2017 487

Cinci fotbalişti de la FC Viitorul, convocaţi la turneul de calificare la Campionatul European

01 Nov 2017 454

4-0 în deplasare cu Dinamo, a patra victorie la rând a FC Viitorul în Liga 1! Gică Hagi - „Suntem fericiţi, e un moment bun al nostru“

01 Nov 2017 2048

Victorie pentru FC Viitorul în meciul cu Dinamo Bucureşti. Constănţenii s-au impus cu 4-0

30 Oct 2017 415

Meci important pentru calificarea în play-off FC Viitorul joacă diseară cu Dinamo în Liga 1

30 Oct 2017 666

Meci important pentru FC Viitorul Gică Hagi - "Nu suntem favoriți cu Dinamo" (galerie foto)

28 Oct 2017 454

Nepotul lui Horațiu Mălăele, cel mai tânăr debutant din istoria FC Viitorul! Gică Hagi - „Intră pe teren și demonstrează ce știi!“ (galerie foto)

28 Oct 2017 1443

La 14 ani, 6 luni și 26 de zile, Roberto Mălăele este cel mai tânăr debutant din istoria FC Viitorul!

25 Oct 2017 1087

FC Viitorul a trecut lejer de CSM Şcolar Reşiţa în Cupa României. Meci cu şase goluri

25 Oct 2017 979

UPDATE Gică Hagi, sesiune de autografe la Reşița, unde FC Viitorul a venit pentru meciul din Cupa României

25 Oct 2017 497

Alexandru Pop, de la FC Viitorul, convocat la Naţională pentru amicalele cu Republica Moldova

25 Oct 2017 357

FC Viitorul foloseşte astăzi, în Cupa României, cu CSM Şcolar Reşiţa, o echipă foarte tânără

25 Oct 2017 1064

E nepotul lui Horaţiu Mălăele! Din lotul FC Viitorul pentru meciul din Cupa României face parte și un puști de 14 ani, Roberto Mălăele!

24 Oct 2017 664

La Ovidiu, ca în Anglia Ce şanse ar fi ca Dan Petrescu să ajungă antrenor la FC Viitorul? Răspunsul lui Gică Hagi

24 Oct 2017 2368

Trei etape de suspendare şi amendă pentru un fotbalist de la FC Viitorul

23 Oct 2017 949

Campioana FC Viitorul a învins şi liderul CFR Cluj este echipa căreia Eric i-a înscris cele mai multe goluri în Liga 1 (galerie foto)