SSC Farul Constanţa, victorie clară în deplasare cu FCSB II. S-au marcat cinci goluri!

Echipa de fotbal SSC Farul Constanţa susţine astăzi, de la ora 14.00, meciul din etapa a 11-a a Ligii a 3-a, seria secundă, întâlnind în deplasare, pe un teren cu suprafaţă sintetică, FCSB II, echipa secundă a vicecampioanei României, FCSB.

În clasament, SSC Farul se află pe locul patru, cu 23 de puncte, în vreme ce FCSB II ocupă poziţia a cincea, cu 20 de puncte.

Gazdele vor beneficia (ca mereu până acum) de jucători de la FCSB, urmând a alcătui o echipă foarte puternică. SSC Farul se confruntă cu mai multe indisponibilităţi, din pricina problemelor medicale. De asemenea, partida se joacă pe un teren sintetic, ce nu avantajează echipa constănţeană (cel pe care s-a disputat şi partida cu Progresul 1944 Spartac, pierdută cu 0-7 de SSC Farul).

Toate acestea l-au determinat pe antrenorul principal al SSC Farul, Petre Grigoraş, că spună că, pentru echipa sa, meciul se anunţă unul „infernal“.

UPDATE: Partida s-a încheiat, SSC Farul câştigă cu scorul de 4-1 (1-1)!

UPDATE: În minutul 90+4, SSC Farul face 4-1, după golul lui Al. Grigoraş - şut din careu, la centrarea lui Dragu.

UPDATE: În minutul 75, după o lovitură liberă executată de Golofca, un jucător de la FCSB II trimite cu capul din careu puţin pe lângă poartă. fază identică şi la poarta gazdelor, dar Diakite trimite greşit cu capul din poziţie favorabilă.

UPDATE: Două ocazii mari ale FCSB II, în minutul 83 - la prima intervine foarte bine Gurău, la a doua De Amorim trimite incredibil pe lângă de la 7 metri!

UPDATE: SSC Farul face a treia schimbare, în minutul 81 - Şicu în locul lui Agache.

UPDATE: SSC Farul se distanţează la 3-1 în minutul 78, prin reuşita lui Pătulea, care finalizează din careu, deschis foarte bine cu o pasă pe culoar de Stănescu!

UPDATE: A doua schimbare la SSC Farul, în minutul 70: Dragu în locul lui Ionuţ Florea.

UPDATE: SSC Farul trece din nou în avantaj, în minutul 65, după ce Alexandru Grigoraş transformă un penalty acordat pentru un henţ în careu. FCSB II - SSC Farul 1-2!

UPDATE: În minutul 61, Petre Grigoraş operează prima înlocuire, trimiţându-l pe teren pe Androne în locul lui Dumitru Gheorghe.

UPDATE: În minutul 60, Ionuţ Florea a tras la poartă de la marginea careului, portarul adversr a reţinut cu siguranţă. la faza următoare, De Amorim a pătruns în careul SSC Farul, dar Gurău l-a împiedicat să înscrie.

UPDATE: A început repriza secundă.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. Cele două echipe se află la egalitate, 1-1 (Golofca 27 / Pătulea 11).

UPDATE: În minutul 27, FCSB II egalează, prin Golofca. Arbitrul a arătat 11 m în urma unui contact în careu Agache - Golofca, acesta din urmă a executat, dar Gurău a apărat. Mingea a revenit însă la Golofca, care a împins mingea în plasă şi a marcat.

UPDATE: În minutul 19, Al. Grigoraş are o nouă ocazie, şutul său fiind respins de goal-keeper-ul advers.

UPDATE: Portarul FCSB II are intervenţii inspirate în minutul 14, la două şuturi periculoase ale oaspeţilor, primul fiind al lui Al. Grigoraş.

UPDATE: În minutul 11, SSC Farul a deschis scorul! A marcat Pătulea, cu capul, din careu, la centrarea de pe dreapta a lui Alex Grigoraş.

UPDATE:
SSC Farul a început meciul cu: Gurău - Juncănaru, Diakite, Vl. Suciu, Agache - I. Florea, Gh. Dumitru - Al. Grigoraş (cpt.), Iani, R. Stănescu - Pătulea.

De cealaltă parte, FCSB II are în formaţie câţiva jucători de la FCSB, precum Golofca (acesta fiind căpitanul gazdelor), De Amorim sau Pleaşcă.

La SSC Farul nu pot juca, din pricina accidentărilor, Botea, Niţescu şi Mazilu, în vreme ce un alt om de bază, golgeterul Dragu, se află pe banca de rezerve, dar e nerefăcut complet.

UPDATE: Meciul a început.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa