Razvan Florea a debutat cu stangul la Campionatele Europene

Razvan Florea a ratat ieri calificarea in semifinalele probei de 100 m spate din cadrul Campionatelor Europene de natatie, ce au inceput ieri la Madrid. Inotatorul legitimat la CS Farul Constanta (antrenor, Octavian Tileaga) nu a intrat in clasamentul primilor 16 inotatori, situandu-se abia pe locul 17. Timpul sau (56 secunde si 81 de sutimi) a fost cu doua sutimi mai slab decat timpul ultimului calificat (56 secunde si 79 de sutimi). Dintre inotatorii romani care au concurat ieri, Dragos Coman (400 m liber) si Beatrice Caslaru (400 metri mixt) s-au calificat ieri de dimineata in finala, in timp ce Diana Mocanu a prins semifinalele de la 200 metri spate. Valentin Preda (100 metri bras) si Felix Maestru (50 m fluture) au ratat calificarea in semifinalele probelor respective.