S-au marcat trei goluri în FC Viitorul II - CSM Oltenița. Meci decis pe final

Echipa de fotbal FC Viitorul II a disputat astăzi meciul din etapa a 18-a a Ligii a 3-a, seria secundă, întâlnind pe teren propriu, la Ovidiu, CSM Oltenița.

Victoria le-a revenit oaspeților, cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul rapid, în minutul 6, prin Alexandru Mățan, dar avantajul lor nu a durat decât un minut, Alexandru Vasilescu egalând imediat. Același jucător de la CSM Oltenița a punctat pentru victorie în minutul 80.

Echipa secundă a FC Viitorul ocupă locul cinci în clasament, cu 27 de puncte.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)

Farul Constanța Andrei Artean - „Îmi doresc să marchez din nou și să câștig o nouă Supercupă“

30 Jun 2023 1156

Constanța. La 32 de ani, atacantul Vlad Rusu a agățat ghetele în cui „Îi mulțumesc fotbalului pentru tot ce mi-a oferit“ (GALERIE FOTO)

04 Jul 2022 3766

Farul Constanța Golurile decisive ale lui Andrei Ciobanu. „E o bucurie imensă! În acel moment, te gândești la toată lumea“ (galerie foto)

30 Sep 2021 3525

Gică Butoiu „Sufletul mi-a rămas la Farul. Am jucat atâția ani la această echipă!“

29 Jul 2021 5428

„Start ambițios, dar și dificil“ Farul Constanța debutează în noua ediție a Ligii 1. „Marinarii“ vizează prima victorie

17 Jul 2021 4368

Sondaj de opinie 47% dintre respondenţi cred că Farul Constanţa se va califica în cupele europene

05 Jul 2021 3129

Ciprian Marica a anunţat că, din noul sezon, în Liga a 2-a va activa Fotbal Club Marina

02 Jul 2021 22791

Sondaj de opinie Cum credeţi că se va clasa Farul Constanţa în sezonul 2021/2022 al Ligii 1?

28 Jun 2021 4001

Farul Constanţa, născut din fuziunea dintre FC Farul şi FC Viitorul Gică Hagi - „Toţi trebuie să se simtă mândri de această echipă“

22 Jun 2021 7712

Constanţa. Portarul Ştefan Muşat şi experienţa sa la Steaua Bucureşti „Am trăit momente unice alături de suporteri“

14 Jun 2021 5187

FC Viitorul, vicecampioană a României la Under-19. A pierdut finala Ligii Elitelor

13 Jun 2021 3597

Echipa Under-19 a FC Viitorul, pas important spre finala Ligii Elitelor

25 May 2021 3264

Comunicat FC Viitorul, pe marginea unei fuziuni cu FC Farul „Suntem de acord să existe o singură echipă”

22 May 2021 7068

Constanţa Ce spune Gică Popescu despre o posibilă fuziune FC Farul - FC Viitorul

21 May 2021 4567

Liga Elitelor FC Viitorul, victorii spectaculoase în derby-urile cu FCSB. Au întors scorul!