Simona Halep, după victoria cu Johanna Konta „Publicul a fost extraordinar”

Meciul de astăzi, de la Mamaia, dintre cele mai bune jucătoare ale României şi Marii Britanii, Simona Halep (nr. 5 WTA) şi Johanna Konta (nr. 7 WTA), i-a revenit constănţencei în două seturi, 6-1, 6-3.

Simona şi-a câştigat astfel ambele meciuri de simplu disputate în play-off-ul Grupei Mondiale II, iar după meciul cu Johana Konta a subliniat ajutorul primit din partea publicului care a umplut arena Idu, din Mamaia.

„Publicul a fost extraordinar. M-a încurajat la un nivel înalt şi mi-a dat o motivaţie deosebită. Chiar dacă, ieri (n.r. sâmbătă), a trebuit să fac acel anunţ la microfon, spectatorii nu au avut nicio vină“, a precizat Simona Halep.

Campioana din Constanţa a spus că nu ştie exact ce s-a întâmplat în incidentele în care a fost implicat Ilie Năstase, dar că, aseară, a vorbit cu căpitanul-nejucător al echipei României, care i-a spus că a jucat bine (n.r. în victoria cu Heather Watson) şi a încurajat-o.

La partida de astăzi, a asistat şi managerul tehnic al FC Viitorul, Gică Hagi, pe care Halep l-a felicitat cu ocazia zilei numelui, spunând că îşi doreşte ca echipa „Regelui“ să ia campionatul.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa

Simona Halep debutează la turneul de la Wuhan. Joacă și la simplu și la dublu

26 Sep 2017 106

Simona Halep, în continuare pe locul 2 WTA. La ce diferență este față de liderul mondial

25 Sep 2017 285

Simona Halep joacă la turneul de la Wuhan. Poate deveni noul lider mondial!

25 Sep 2017 516

Simona Halep, a doua favorită a turneului WTA de la Wuhan, China. Pe cine va întâlni în primul meci

23 Sep 2017 563

Simona Halep își păstrează locul de vicelider al clasamentului WTA

18 Sep 2017 355

Simona Halep a avut parte de o surpriză la Ambasada Chinei

13 Sep 2017 584

Simona Halep îl sprijină şi ea pe Imre Janko, antrenorul rămas fără un picior în urma tragicului accident de la Constanţa

13 Sep 2017 705

Simona Halep, în continuare locul 2 în clasamentul WTA. Garbine Muguruza este noul lider mondial

11 Sep 2017 420

Tradiţionalul turneu de tenis juvenil de la LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa Cupa Litoralului şi-a desemnat câştigătorii (galerie foto + video)

01 Sep 2017 691

Cum explică Simona Halep înfrângerea cu Maria Şarapova de la US Open

30 Aug 2017 491

Fostul tenismen Andrei Pavel face parte din echipa Simonei Halep. Aceasta a anunțat dacă va continua colaborarea cu Darren Cahil

29 Aug 2017 538

Simona Halep, învinsă în primul tur de Maria Șarapova. Ce a spus Șarapova despre Halep

29 Aug 2017 3209

Simona Halep este în continuare pe locul 2 în clasamentul WTA. Ce diferență este între ea și ocupanta locului întâi

28 Aug 2017 499

„Va fi o nouă provocare“ Când joacă Simona Halep cu Maria Şarapova în runda inaugurală a US Open

28 Aug 2017 539

Simona Halep o va înfrunta pe Maria Șarapova în primul tur de la US Open 2017. Cu cine vor juca ceilalți tenismeni români

25 Aug 2017 577

Simona Halep a executat prima aruncare din deschiderea meciului de baseball dintre New York Mets și Arizona Diamondbacks (video)

23 Aug 2017 509

Simona Halep, la numai cinci puncte de locul întâi mondial „La Cincinnati, Garbine Muguruza a fost prea bună pentru mine“

22 Aug 2017 479

Editorial Stelele călăuzitoare ale Simonei Halep

21 Aug 2017 1232

Simona Halep, învinsă categoric în finala de la Cincinnati! Constănțeanca irosește o nouă șansă de a deveni lider mondial

20 Aug 2017 641

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati. Dacă bate, devine lider mondial!

20 Aug 2017 1129

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Cincinnati

19 Aug 2017 819

Când se joacă meciul dintre Simona Halep şi Johanna Konta, din sferturile turneului de la Cincinnati

18 Aug 2017 1175

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

17 Aug 2017 518

Simona Halep va juca împotriva Anastasijei Sevastova în optimile turneului de la Cincinnati

16 Aug 2017 441

Simona Halep s-a calificat în optimi la Cincinnati

16 Aug 2017 568

Simona Halep, zbor cu peripeții spre Cincinnati „Eram albă la față și simțeam că nu mai am aer“

15 Aug 2017 764

Simona Halep o înfruntă pe Taylor Townsend în primul meci la Cincinnati

15 Aug 2017 677

Simona Halep a pierdut cu un scor sever în semifinale la Toronto „Voi uita acest meci foarte repede“

14 Aug 2017 755

Simona Halep, înfrângere drastică în semifinalele turneului de la Toronto

13 Aug 2017 1407

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Toronto

12 Aug 2017 2577

Meciul Simonei Halep din sferturile de finală ale turneului de la Toronto, amânat din cauza ploii

12 Aug 2017 648

Când joacă Simona Halep în sferturi la Toronto

11 Aug 2017 797

UPDATE. Simona Halep a învins-o pe Barbora Strycova în optimile de finală ale turneului de la Toronto

10 Aug 2017 482

După victoria cu Magdalena Rybarikova, Simona Halep joacă diseară la Toronto cu Barbora Strycova

10 Aug 2017 446

Simona Halep va juca în setul secund al turneului de la Toronto cu Magdalena Rybarikova

08 Aug 2017 625

UPDATE. Simona Halep s-a retras în meciul cu Ekaterina Makarova. A acuzat probleme medicale

04 Aug 2017 675

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Washington

03 Aug 2017 440

Editorial Şi guvernanţii spun lucruri trăsnite. De la legea vaccinării, la tenismena Simona Halep

03 Aug 2017 1364

Simona Halep joacă pentru calificarea în sferturi la Washington. Meci de 11.500 de dolari

03 Aug 2017 620

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Washington

01 Aug 2017 583

Nu a primit wild-card la Stanford Simona Halep debutează la turneul de la Washington

01 Aug 2017 832

Cât veţi scoate din buzunar dacă beţi o cafea sau o apă la cafeneaua deţinută de tatăl Simonei Halep? (galerie foto)

27 Jul 2017 7152

Simona Halep, îndrăgostită de locurile natale. Ce fotografii a făcut la Constanţa

26 Jul 2017 2424

Imagini superbe cu Simona Halep în afara terenului

16 Jul 2017 5009

Simona Halep, învinsă la Wimbledon „Mai am mult de jucat şi mi se vor mai ivi şanse să devin lider mondial“

13 Jul 2017 773

UPDATE. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală de la Wimbledon. Ratează șansa de a deveni lider mondial

11 Jul 2017 721

Şedinţă foto la Constanţa Ce maşină de lux conduce Simona Halep pe parcursul sezonului cald

11 Jul 2017 7131

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la Wimbledon

11 Jul 2017 1101

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon

10 Jul 2017 877

Simona Halep joacă astăzi în optimi la Wimbledon. La ce oră o întâlneşte pe Victoria Azarenka