Simona Halep învinsă de Laura Siegemund în semifinală la Stuttgart

Cea mai bună jucătoare de tenis din România, constănțeanca Simona Halep (locul cinci mondial), se duelează în această seară cu Laura Siegemund (Germania, 49 WTA), aceasta ajungând în semifinale grație victoriei cu 7-6, 5-7, 6-3 din disputa cu jucătoarea Karolina Pliskova, din Cehia (3 WTA).

Update: ora: 21.50

Simona Halep este învinsă în semifinală de Laura Siegemund cu scorul de 6-4; 7-5.

Update: ora 20.50

Simona Halep pierde primul set scor 6-4 în faţa sportivei din Germania, Laura Siegemund.

Update: ora 20.35

Jocul Simonei Halep a revenit, astfel că acum Halep este condusă cu 4-3.

Update: ora 20.20

Simona Halep este condusă de Laura Siegemund cu scorul 4-0 în primul set.

Imagini superbe cu Simona Halep în afara terenului

16 Jul 2017 3724

Simona Halep, învinsă la Wimbledon „Mai am mult de jucat şi mi se vor mai ivi şanse să devin lider mondial“

13 Jul 2017 604

UPDATE. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală de la Wimbledon. Ratează șansa de a deveni lider mondial

11 Jul 2017 587

Şedinţă foto la Constanţa Ce maşină de lux conduce Simona Halep pe parcursul sezonului cald

11 Jul 2017 6049

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la Wimbledon

11 Jul 2017 915

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon

10 Jul 2017 749

Simona Halep joacă astăzi în optimi la Wimbledon. La ce oră o întâlneşte pe Victoria Azarenka

10 Jul 2017 1198

Simona Halep va deveni jucătoarea cu cea mai lungă ”ședere” în Top 10 WTA

09 Jul 2017 653

Simona Halep s-a calificat în optimile turneului de la Wimbledon

07 Jul 2017 512

Constănţeanca joacă în turul trei astăzi Simona Halep a scăpat de o adversară periculoasă în drumul către finala de la Wimbledon

07 Jul 2017 663

Simona Halep se duelează mâine cu Shuai Peng pentru un loc în optimile de finală de la Wimbledon

06 Jul 2017 312

Simona Halep s-a calificat în turul al treilea la Wimbledon

05 Jul 2017 540

Simona Halep joacă astăzi în turul secund la Wimbledon

05 Jul 2017 458

Sunt Simona Halep şi Cătălina Ponor curtate de CSA Steaua?

01 Jul 2017 512

Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne. A fost învinsă de Caroline Wozniacki

29 Jun 2017 1314

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne

29 Jun 2017 591

Meciul Simonei Halep din optimile turneului de la Eastbourne, amânat din cauza ploii. Constănţeanca era condusă de Țvetana Pironkova în setul secund

28 Jun 2017 687

Simona Halep s-a calificat în turul trei la Eastbourne, în care va juca tot astăzi

28 Jun 2017 530

Meciul Simonei Halep cu Ying-Ying Duan de la Eastbourne a fost amânat din cauza ploii. Când va avea loc partida

27 Jun 2017 432

Simona Halep şi-a aflat adversara din primul meci de la Eastbourne

26 Jun 2017 466

Simona Halep, vacanţă de vis

18 Jun 2017 3976

Simona Halep a pierdut a doua finală la Roland Garros „Am luptat, dar Jelena Ostapenko a fost mai bună ca mine“

12 Jun 2017 743

Simona Halep a revenit în ţară după turneul de la Roland Garros „Îi voi returna banii Karolinei Pliskova”

11 Jun 2017 18601

Simona Halep, după finala pierdută la Roland Garros „E o zi grea pentru mine, dar voi crede în continuare!“

10 Jun 2017 1659

Simona Halep a pierdut finala de la Roland Garros! Tânăra de 20 de ani Jelena Ostapenko este noua campioană

10 Jun 2017 1224

Finală la Roland Garros, sâmbătă, cu Jelena Ostapenko Simona Halep joacă pentru primul ei Grand Slam şi pentru locul întâi mondial!

10 Jun 2017 897

Simona Halep în uniformă militară! Imagine de senzaţie înainte de finala de la Roland Garros „Astăzi, noi avem onoarea să te salutăm!”