Urcă pe podiumul Ligii 1 Viitorul se impune fără emoţii la Târgu Mureş, 2-0

Viitorul a câştigat partida disputată în această seară la Târgu Mureş, scor 2-0, şi a egalat la puncte CS U Craiova, care întâlneşte tot în această seară Poli Iaşi, informează gsp.ro.

Au marcat: Răzvan Marin '24 (pen), Boli '45.

Viitorul a deschis scorul din penalty, după ce Chiţu a fost faultat în careu de Mendy în minutul 23, iar Răzvan Marin a executat perfect lovitura de la 11 metri.

Nimely a ratat ocazia de a dubla avantajul oaspeţilor, în minutul 38, când a rămas singur cu Mingote, dar goalkeeperul mureşenilor a respins şutul atacantului.

Chiar înainte de pauză, Boli a marcat cu o lovitură de cap în urma unui corner executat execelent de Chiţu.

La doar cinci minute de la reluare, Nimely a ratat o ocazie imensă pentru Viitorul. Răzvan Marin i-a pasat excelent în careu, iar Nimely a reuşit să-l dribleze pe Grahovac, dar şutul său a lovit bara.

Sursa foto: gsp.ro