Albania a pierdut în fața Elveției

Elveția a câștigat meciul împotriva Albaniei, cu scorul de 1-0 și devine una dintre favoritele la calificare. Toți iubitorii acestui sport spun că era de așteptat. Unicul gol al meciului a fost înscris de Schar, în minutul 5, care a punctat din pasa lui Shaqiri.

În minutul 36 albanezii au rămas în 10 după eliminarea lui Cana pentru cumul de cartonașe galbene. Pe final de meci Albania a avut o șansă uriașă de a înscrie, însă Gashi a tras în Sommer deși scăpase singur spre poartă.

Echipele de start:

Albania: Berisha - Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli - Xhaka, Kukeli, Abrashi - Lenjani, Sadiku, Roshi

Elveția: Sommer - Lichsteiner, Schar, Djouru, Rodriguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi - Seferovici

După acest meci Elveția urcă pe locul 2 în grupă, cu 3 puncte, la egalitate cu Franța, care a câștigat 2-1 cu România. Miercuri România întâlnește Elveția, în timp ce Franța dă peste Albania, potrivit gsp.ro.