ASA Tg. Mureș – Pandurii Meci cu cartonașe roșii şi galbene

Meciul dintre ASA Tg. Mureş şi Pandurii a avut parte de evenimente neplăcute. Jucătorii ambelor echipe au fost extrem de nervoși, iar Sebastian Colțescu a dat patru cartonașe roșii.

Primul care a ajuns mai devreme la vestiare a fost Țucudean, care a primit două cartonașe galbene în minutele 30 și 32. După pauză, mureșenii au continuat să fie nervoși, iar Constantin a fost eliminat în minutul 65, pentru un fault dur, potrivit stiripesurse.ro. În minutele 82 și 84, Voiculeț și Ramiro Costa au fost și ei eliminați, după faulturi dure.

Pe lângă cele patru roșii, cei de la ASA au mai primit și zece cartonașe galbene.

La final, Pandurii urcă pe locul doi, cu 27 de puncte, iar ASA Tg. Mureș rămâne pe locul 6.

Sursa foto: gsp.ro