Astra Giurgiu s-a calificat după prelungiri în sferturile Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, miercuri seara, în urma victoriei cu 2-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, în fața formației de ligă secundă Chindia Târgoviște, într-un meci jucat la Giurgiu.
Astra s-a impus prin golurile marcate de Silviu Balaure (111) și Bogdan Chipirliu (115), după ce a ratat mai multe ocazii mari de gol.
Anatole Abang (70), Alexandru Ioniță II (78), Valentin Gheorghe (78), Romario Moise (100 — bară) și Chipirliu (107) au ratat ocazii bune de gol, iar Chipirliu a fost privat de un penalty, în ultimele secunde de joc (120+1).