Stiri calde

Brazilia 2014 Olanda-Mexic 2-1

Batavii au învins dramatic naţioanala Mexicului, după ce au fost conduşi cu 1-0. "Portocala mecanică" a întors rezultatul pe final, după de Dos Santos deschisese scorul pentru mexicani în debutul reprizei secunde. Sneijder a egalat în minutul 88, iar Huntelaar a înscris golul victoriei din penalty, în minutele de prelungire. În sferturile de finală, Olanda va întâlni învingătoarea dintre Costa Rica şi Grecia.

Militarii români participă la activitățile dedicate împlinirii a 75 de ani de la debarcarea din Normandia

06 Jun 2019 342

Românii stau la coadă de trei ore pentru a vota, la Haga-Olanda (video)

26 May 2019 484

Constanţa Silviu Streinu şi Robert Orbocea au câştigat, prin KO, în main-event la gala Urban Legend 7 All Stars (galerie foto)

26 May 2019 1289

Constanţa. Gala Urban Legend 7. Meciuri tari România - Olanda „Sunt tanc, bombardier! Nu-i voi da prea multe şanse!“ (galerie foto + video)

23 May 2019 1637

Eurovision 2019 Duncan Laurence din Olanda este castigatorul competiţiei (video)

19 May 2019 530

Sportivii de la CS Marina Constanţa, pe podium la Cupa Europeană şi la Naţionalele de Ju-Jitsu

16 May 2019 449

Silviu Streinu, în main-event Vin luptători olandezi la ediţia a şaptea a galei „Urban Legend“, de la Constanţa. Show total!

16 May 2019 1794

Simona Halep a pierdut finala de la Madrid, ratând șansa de a reveni, de luni, pe primul loc în lume

11 May 2019 730

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer joacă mâine în finala de dublu de la Madrid

11 May 2019 645

Administrator nou la North Star Shipping. Despre cine este vorba

11 May 2019 1022

Simona Halep și-a aflat adversara din finala turneului de la Madrid. Pe cine va înfrunta în ultimul act al competiției

10 May 2019 671

Klaus Iohannis, prezent pe fregata „Ferdinand“, la Constanța. Ce le-a transmis militarilor români și aliaților NATO (galerie foto)

13 Apr 2019 1020

LIVE Video. Imagini de la eveniment Președintele Klaus Iohannis, prezent la Constanța. S-a întâlnit cu echipajele românești și străine de la „Sea Shield 19” (galerie foto+video)

12 Apr 2019 2025

Desfășurare impresionantă de forțe în portul Militar Constanța, în ultima zi a Exercițiului „Sea Shield 19”. Ce se întâmplă (galerie foto+video)

12 Apr 2019 1009

„Sea Shield 19“, cel mai mare exerciţiu NATO din Marea Neagră, e gata de start. Participă 20 de nave militare