Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia Argentina şi Belgia, calificate în sferturi după prelungiri

campionatul mondial de fotbal brazilia 2014, calificare argentina sferturi, echipa nationala a belgiei, gol di maria prelungiriS-au disputat ultimele două meciuri din optimile de finală ale Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia şi ambele s-au încheiat după prelungiri. Argentina a dispus de Elveţia cu 1-0, printr-un gol marcat de Di Maria în minutul 118, în vreme ce Belgia a eliminat SUA, scor 2-1, graţie reuşitelor lui De Bruyne, în minutul 93, Lukaku, în minutul 105, respectiv Green, în minutul 107. În sferturi, Argentina va întâlni Belgia, pe 5 iulie, în vreme ce restul partidelor din această fază a competiţiei sunt: Franţa - Germania, Brazilia - Columbia (pe 4 iulie) şi Olanda - Costa Rica (pe 5 iulie). Toate echipele care au acces în sferturi sunt câştigătoare ale grupelor preliminare din Brazilia.

Sursa foto: fifa.com