Stiri calde

Claudiu Keşeru, transportat la spital după meciul cu Muntenegru. Atacantul va fi operat la cap

La ultima faza a meciului România-Muntenegru (1-1), în prelungiri, Claudiu Keşeru s-a lovit violent cap în cap cu un fundaş advers, el obţinând lovitura de la 11 metri care a fost ratată de Nicuşor Stanciu.

Claudiu Keşeru a fost introdus pe teren pe final de meci în locul lui Bogdan Stancu. La câteva minute după ce a intrat în joc el a fost lovit violent cu capul în figură de către Savic, arbitrul acordând imediat penalty.

Accidentarea lui Keşeru s-a dovedit a fi atât de gravă, încât imediat după partidă acesta a fost transportat la spital.

Potrivit Dolce Sport, jucătorul a suferit o fractură înfundată a osului zigomatic, iar în această situaţie el trebuie să se opereze. De asemenea, atacantul va fi nevoit să poarte şi o mască de protecţie circa o lună.

sursa foto: eusunt12.ro