Cristi Ene, jucătorul Academiei Hagi, a înscris două goluri pentru România U19

Echipa naţională U19 a României a susţinut un meci test împotriva echipei similare a Finlandei.

Partida s-a disputat la Buftea şi s-a încheiat cu succesul "tricolorilor", scor 4-1 (3-0). Două dintre golurile României au fost marcate de jucătorul Academiei Hagi, Cristian Ene, în minutele 10 şi 44. Celelalte goluri ale partidei au fost înscrise de Chelaru 27 şi A. Manea 90+1, pentru oaspeţi punctând Laatikainen în min.79.

În afara lui Cristian Ene, selecţionerul Andrei Spier a utilizat alţi patru componenţi ai Academiei Hagi: Arpad Tordai, Dan Panait, Szabolcs Kilyen şi Alexandru Cicâldău. Pe teren s-a aflat şi Alexandru Stoica, jucător împrumutat de Academia Hagi la Dunărea Călăraşi.

Evoluţia jucătorilor Academiei Hagi în confruntarea România U19 - Finlanda U19 4-1:
Arpad Tordai - portar, a fost titular şi a jucat tot meciul;
Dan Panait - fundaş stânga, a intrat pe teren în min.61;
Szabolcs Kilyen - mijlocaş defensiv, a intrat pe teren în min.74;
Alexandru Cicâldău - atacant, a fost "căpitanul" echipei şi a jucat până în min.74;
Cristian Ene - atacant, a fost titular, a marcat două goluri şi a jucat până în min.61;
Alexandru Stoica - atacant, a fost titular şi a jucat până în min.74.

Meciul revanşă România U19 - Finlanda U19 este programat mâine, de la ora 16.00, tot la Buftea.

Farul Constanța l-a transferat și pe Cristian Ganea (VIDEO)

15 Jan 2024 1107

Asociaţia Rugby XV Constanţa, radiată de Tribunalul Constanța! Explicațiile judecătorilor

14 Jan 2024 884

Elena Zaharia a fost desemnată sportiva anului 2023 la CSM Constanța

29 Dec 2023 942

Farul Constanța Enes Sali, cu două goluri, și David Păcuraru, marcatori la echipele naționale (GALERIE FOTO)

12 Sep 2023 2515

Zece jucători de la Farul Constanța au fost convocați pentru meciurile naționalelor României și Beninului

03 Sep 2023 1073

Calendar sportiv CSM Constanța. Competiții interne și internaționale. O nouă săptămână plină de provocări!

02 Aug 2023 1111

Patru fotbaliști de la Farul Constanța în lotul reprezentativei Under-19 a României pentru Turul de Elită din Franța

15 Mar 2023 1469

Farul Constanța, învinsă de Cerno More Varna. Câți jucători le-au lipsit „marinarilor“ (GALERIE FOTO)

21 Sep 2022 1427

Louis Munteanu, împrumutat de AC Fiorentina la Farul Constanța

15 Aug 2022 1592

Opt jucători de la Farul Constanța și unul de la Unirea Constanța în lotul României Under-19 pentru Campionatul European

15 Jun 2022 1743

Farul Constanța Echipele Under-19 și Under-17 joacă în sferturile Cupei României. Formația Under-15, golaveraj 75-0 în opt meciuri (GALERIE FOTO)

30 Mar 2022 2440

Dănuleasă și Radaslavescu, de la Farul Constanța, au înscris pentru România U19 la Turul de Elită! Gol și pentru Chirițoiu (Unirea Constanța) (VIDEO)

23 Mar 2022 2434

Cupa României Echipele Under-19 și Under-17 ale Farului Constanța, calificate în sferturi. Unul dintre meciuri, decis la penalty-uri (GALERIE FOTO)

15 Mar 2022 2149

Ianis Hagi a câștigat trofeul ”Golul Anului 2021”! (VIDEO)

31 Dec 2021 2809

Campionatul Mondial de juniori la tenis de masă Echipa de fete a României a învins echipa Hong-Kong-ului, în semifinale. Sportive din Constanța