Stiri calde

FC Farul a pierdut categoric meciul cu Dunărea Galaţi

FC Farul a pierdut cu 1-4 meciul jucat astăzi în deplasare cu Dunărea Galaţi, în penultima etapă a play-out-ului Ligii a 2-a la fotbal. Golul constănţenilor a fost realizat de Muscă, în minutul 53, la 3-0 (scorul pauzei). Gazdele au punctat prin Neagu (19), Bâtfoi (32, 35) şi Sfrijan (78). Farul a jucat cu: Puia - Cl. Popa, D. Ciobanu, Erdal, Caciandone (60 Tudor), Niţescu, Buzea (cpt.), D. Stan (90+2 Romaşcanu), Coteanu (46 Igiroşanu), Pâslaru, Muscă. Celelalte rezultate de astăzi din play-out au fost: Unirea Tărlungeni - Gloria Buzău 3-3, CF Brăila - Rapid CFR Suceava 5-2. Clasament: 1. Tărlungeni - 31p, 2. Brăila - 31p, 3. Buzău - 29p, 4. Suceava - 26p, 5. Galaţi - 23p, 6. Farul - 13p.