FC Farul, remiză în amicalul cu Dunărea Călăraşi

fc farul, dunarea calarasi, remiza constanta amical, ion rauta, marian panaFC Farul a încheiat la egalitate, 0-0, meciul amical din această seară, jucat pe teren propriu cu Dunărea Călăraşi, echipă de Liga a III-a antrenată de fostul tehnician farist Ion Răuţă. Într-o confruntare în care „marinarii” şi-au creat foarte puţine ocazii, oaspeţii fiind mai periculoşi, Marian Pană, Ion Barbu şi Gică Mina, antrenorii Farului, au început meciul cu: L. Marin - Cl. Popa, Miulescu, Ghinea, Boldea - Ghenciu, Panait, I. Florea, R. Dumitru - M. Ion, Răduca. După pauză, au jucat: Puia (70 Vl. Neagu) - Băjan, D. Ciobanu, Buzea, Szalkai - Bardu (81 Beşleagă), Cârstoiu (81 V. Ion), D. Stan (78 Ochia), Caciandone - Moroşanu (78 Pâslaru), Muscă (78 Igiroşanu).
„Pot să trag o linie mare după acest meci. Putem să spunem că suntem la finalul unei prime perioade de pregătire. Ştiu ce am de făcut, iar din acest punct de vedere sunt mulţumit de joc. Sigur, realizări n-au fost, dar am avut un adversar bun şi un ambient plăcut. De luni încolo, începem o nouă etapă, în care vom pregăti într-adevăr această echipă ca să poată arăta mai bine la începerea campionatului”, a declarat Marian Pană.