Frontiera Tomis a câştigat Cupa Regelui la oină

Echipa constănţeană de oină Frontiera Tomis a câştigat, astăzi, Cupa Regelui, întrecere desfăşurată în Bucureşti. Câştigătoarea s-a impus graţie unui punctaveraj mai bun, toate cele trei participante având acelaşi număr de puncte, patru. Frontiera a pierdut cu 16-17 (10-5) la Biruinţa Gherăeşti şi a învins Straja Bucureşti cu 15-9 (9-0). Startul oficial al competiţiei a fost dat de Alteţa Sa Regală Principele Nicolae.

Consiliul Județean Constanța a alocat un buget de 5.500.000 lei pentru proiectele sportive! Care este data limită de depunere a acestora?(DOCUMENT)

10 Mar 2024 1357

UPDATE Primul proiect „Redescoperă Oina“, implementat în județul Constanța (GALERIE FOTO)

10 Oct 2023 1195

Oină CS Tradisport Constanța, prima participare la o întrecere rezervată seniorilor

31 Jul 2023 915

Eforie CSM Râmnicu Sărat, câștigătoare a Campionatului Național de Oină pe Plajă

30 Jul 2023 960

Cupa României la oină s-a disputat la Cumpăna. Frontiera Tomis Constanța, câștigătoare (GALERIE FOTO)

29 Jul 2023 996

Cupa României la Oină - Seniori organizată la Cumpăna. Ce echipe participă

27 Jul 2023 739

Oină Frontiera Tomis Constanța a câștigat Cupa Regelui pentru a șaptea oară (GALERIE FOTO)

15 May 2023 1209

Constanța Situația financiară pe 2022 a Federației Române de Oină și raportul privind activitatea. An competițional jubiliar

05 May 2023 953

Cum arată Programul anual de finanțări nerambursabile din fondurile publice ale județului Constanța pentru anul 2023? (DOCUMENT)

04 Mar 2023 1460

La Constanța, se va înființa Federația Internațională de Oină. Președintele FRO - „Putem impune un sport la nivel mondial“

24 Nov 2022 1363

Frontiera Tomis Constanța, medalie de argint în Campionatul Național de Oină în sală pentru seniori (GALERIE FOTO)

14 Nov 2022 1107

Oină Frontiera Tomis Constanța a câștigat Cupa Federației 90 de ani (GALERIE FOTO)

03 Oct 2022 968

Oină Frontiera Tomis Constanța participă la Cupa Federației 90 de ani

27 Sep 2022 1205

Hora campionilor! Hoina Craiova, patru titluri naționale, cu victorii pe linie, obținute pe litoral, la Cumpăna și Eforie Nord

20 Aug 2022 1846

Eforie Nord. Naționalele de oină pe plajă CSM Rm. Sărat, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la junioare I și la senioare