Germania - Argentina, finala mare a Campionatului Mondial de Fotbal

campionatul mondial de fotbal brazilia 2014, germania - argentina finala mare 2014, brazilia - olanda finala mica 2014,rio de janeiroFinala mare a Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia este Germania - Argentina, în vreme ce în finala mică se vor întâlni Brazilia şi Olanda. Aseară, în a doua semifinală, Argentina a învins la penalty-uri Olanda, scor 4-2, după 0-0 la finele timpului regulamentar de joc. Meciul pentru titlu se va juca pe 13 iulie, la Rio de Janeiro, de la ora 22.00. Finala mică a fost programată o zi mai devreme, la Brasilia, de la ora 23.00. Ambele întâlniri vor fi transmise în direct de TVR1.

Sursa foto: fifa.com