În minutul 29 era 5-0 Germania - Brazilia 7-1 în semifinalele Campionatului Mondial!

Germania a invins Brazilia cu 7 1 in semifinalele Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia scorul fiind 5 0 inca din minutul 29Germania s-a calificat în finala Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia după ce a învins în penultimul act reprezentativa ţării gazdă cu un un incredibil 7-1, rezultat care a doborât multe recorduri. La pauză a fost 5-0, scor stabilit încă din minutul 29, după golurile lui Muller (11), Klose (23), Kroos (24, 26) şi Khedira (29). În repriza a doua, Schurrle a înscris şi el de două ori, în minutele 69 şi 79, ducând scorul la 7-0. Brazilia a reuşit golul de onoare în minutul 90, prin  Oscar. Aşa cum era de aşteptat, această umilinţă a dus la tulburări pe străzile din principalele oraşe ale Braziliei, unde forţele de ordine s-au luptat cu manifestanţii. În această seară, de la ora 23.00 (în direct la TVR1), la Sao Paulo, se dispută cea de-a doua semifinală, Olanda - Argentina. Finala este programată pe 13 iulie, de la ora 22.00, la Rio de Janeiro.

Sursa foto: fifa.com