24 Aug, 2012 15:31
1778
Începe Gala Tanarului Actor HOP, editia 2012, care are loc la Mangalia, in perioada 29 august - 1 septembrie.
Program:
29 august
Sala de spectacole / Casa de Cultură a Municipiului Mangalia
10,00 - 11,30 Atelier: „Alteritate", susţinut de Florin Fieroiu
17,00 Deschiderea oficială a Galei
Concurs secţiunea Individual
Iulian Sfîrcea
Simona Codreanu
Alin Stanciu
Claudia Chiraş
Graţiela Bădescu
19,00 Concurs secţiunea grup / spectacole
Ai uitat să stingi lumina, spectacol de teatru-dans
de Elena Anghel
participă: Elena Anghel şi Andreea C. Hristu
21,30 Concurs secţiunea grup / spectacole
Noaptea bufonilor, după texte de William Shakespeare
participă: Simona Arsu, Andreea Gabor, Marius Munteanu,
Răzvan Popa şi Ana Şuşca
30 august
Sala de spectacole / Casa de Cultură a Municipiului Mangalia
10,00 - 11,30 Atelier: „Alteritate", susţinut de Florin Fieroiu
17,00 Concurs secţiunea Individual
Elena Anghel
Andrada Corlat
Adina Lazăr
Graţian Prisăcariu
Adrian Ţofei
19,00 Concurs secţiunea grup / spectacole
10, spectacol scris şi regizat de actori
participă: Ágnes Ábrahám, Julia Albert, Krisztina Bíró,
Noémi Daróczi, Éva Imre, Csaba Marosán, Bence Molnár,
Rita Sigmond, Emese Simó şi Zsolt Vatány
21,30 Concurs secţiunea grup / spectacole
Tigrul de Murray Schisgal, regia Rodica Mandache şi
Eusebiu Ştefănescu
participă: Dan Clucinschi şi Andreea Tănase
31 august
Sala de spectacole / Casa de Cultură a Municipiului Mangalia
10,00 - 11,30 Atelier: „Alteritate", susţinut de Florin Fieroiu
17,00 Concurs secţiunea Individual
Bianca Holobuţ
Alex Iuraşcu
Loredana Cosovanu
Gabriel Sandu
Alexandra Tarce
19,00 Concurs secţiunea grup / spectacole
Buzunarul cu pâine de Matei Vişniec,
participă: Alexandru Nagy şi Ştefan Pavel
21,30 Concurs secţiunea grup / spectacole
Night on Earth, adaptare după Jim Jarmusch,
regia Dragoş Alexandru Muşoiu
participă: Alexandru Bogdan, Anca Dinicu, Dana Marineci,
Cosmin Teodor Pană, Bianca Popescu şi George Rotaru
1 septembrie
Sala de spectacole / Casa de Cultură a Municipiului Mangalia
17,00 Concurs secţiunea Individual
Andreea C. Hristu
Emese Simó
Andrei Chiran
Fulvia Folosea
Mihai Munteniţă
19,00 Concurs secţiunea grup / spectacole
Ce zile frumoase! de Samuel Beckett
participă: Sabrina Iaşchevici şi Ionuţ Vişan
19,45 Spectacol invitat în afara concursului:
Fata din curcubeu de Lia Bugnar cu Tania Popa,
la pian Marian Hâncu. Regia Lia Bugnar,
producţie a Teatrului Naţional Bucureşti.
20,45 Festivitatea de decernare a premiilor
Ti-a placut articolul?
Adauga un comentariu
Nume:
Email:
Comentariu*: