Marin şi Benzar, de la FC Viitorul, convocaţi la naţională pentru meciul de pe 4 septembrie

În această seară, selecționerul României, Christoph Daum a anunțat lotul lărgit al României pentru meciul oficial cu Muntenegru, din 4 septembrie, contând pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2018.

Printre cei 26 de jucători convocați se numără și doi jucători de la FC Viitorul: Răzvan Marin și Romario Benzar.

Conform site-ului FRF, "tricolorii" se vor prezenta la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia pe 28, respectiv 29 august.

Întâlnirea România - Muntenegru este programată pe 4 septembrie, pe Cluj Arena, de la ora 21.45, și reprezintă debutul lui Christoph Daum pe banca tehnică și al "tricolorilor" în preliminariile Campionatului Mondial din 2018, scrie academiahagi.tv.

Ianis Hagi și Florin Tănase, marcatorii României în amicalul contra Columbiei. Tricolorii, de la 0-3 la 2-3! (GALERIE FOTO)

26 Mar 2024 908

Fotbal România a remizat cu Irlanda de Nord în amicalul de la București

23 Mar 2024 812

Ce televiziune transmite meciul România - Irlanda de Nord, de vineri, 22 martie 2024

22 Mar 2024 1208

Fotbaliști de la Farul Constanța, în echipa României Under-16 care a învins Franța, în deplasare

08 Mar 2024 894

LIVE TEXT. Baschet Victorie uriașă! CSM Constanța a învins multipla campioană a României, Sepsi SIC Sfântu Gheorghe! (FOTO + VIDEO)

15 Feb 2024 1421

Banca Națională a României câștigă, la București, un proces cu primarul Chițac, legat de terenul din Piața Ovidiu (MINUTA)

14 Feb 2024 2956

CS Medgidia tenis Andreea Diana Soare, în Letonia, cu echipa României, la turul de calificări Winter Cups 2024

02 Feb 2024 813

Curtea de Apel Constanța, verdict în așteptare pentru Gianina Ionela Topolov

29 Jan 2024 812

Bugetul Bibliotecii Naționale a României suplimentat cu suma de 900 000 lei

23 Jan 2024 503

Euro 2024 Germania Ionuț Nistor și Andrei Drăgan, de la CSM Constanța, marcatori și contra Croației

17 Jan 2024 902

BNR menţine dobânda cheie la 7% pe an. Deciziile Consiliului de Administraţie

12 Jan 2024 687

Handbal CSM Constanța dă un sfert dintre jucătorii cu care România participă la Euro. Vineri, 12 ianuarie 2024, primul meci al tricolorilor

11 Jan 2024 1021

Baschet Anđela Delić, noua jucătoare a CSM Constanța. Debut în victoria cu CSM Târgoviște