O sportivă constănţeană dispută astăzi finala la Jocurile Francofone

Jucătoarea constănţeană de tenis de masă Cristina Hârâci susţine astăzi, de la ora 15.30 (ora României), finala probei de simplu la Jocurile Francofone de la Nice (Franţa). Adversara Cristinei este Laura Gasnier, sportivă din ţara gazdă. În semifinale, Hârâci a dispus cu 3-1 de Maja Krzewicka, din Polonia, iar în sferturi, la capătul unui meci de infarct, a trecut de o belgiancă, scor 3-2, după ce a fost condusă cu 2-0 şi cu 6-3 în setul trei. Transferată recent la campioana Turciei, Fenerbahce Spor Kulubu, Cristina a mai cucerit până acum la Jocurile Francofone o medalie de aur (la dublu mixt) şi una de argint (pe echipe) şi va încerca să schimbe argintul pe care şi l-a asigurat la simplu în aur.