Liga I, în beznă Rapid - Viitorul 0-0

Rapid București și FC Viitorul au terminat la egalitate, 0-0, luni seara, pe ''Giulești'', în ultima partidă a etapei a 19-a a Ligii I de fotbal.

Rapid a obținut un punct deși a jucat a doua repriză cu doi oameni mai puțin. Căpitanul Daniel Niculae a fost eliminat pentru o intrare brutală la Bănel Nicoliță (41), iar cehul Tomas Josl a văzut cartonașul roșu pentru o intrare violentă la Cătălin Munteanu (44).

Nocturna stadionului Giuleşti - Valentin Stănescu s-a stins pentru câteva secunde, în minutele 35 şi 55 ale meciului Rapid - FC Viitorul, problema fiind cauzată de o pană de curent din cartier.

Antrenorul echipei FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a fost înjurat în două rânduri de suporterii rapidişti, după eliminările lui Daniel Niculae şi Tomas Josl.

La meci au asistat aproximativ 10.500 de spectatori. La partidă au asistat şi selecţionerul Anghel Iordănescu, dar şi preşedintele CA al FC Steaua, Valeriu Argăseală.