Stiri calde

Real Madrid, exclusă din Cupa Spaniei!

Apelul clubului Real Madrid la excluderea din Cupa Spaniei a fost respins, astăzi, de Comisia de Apel a Federaţiei Spaniole de Fotbal, informează L'Equipe.

Comisia de Competiţii a federaţiei spaniole a luat această decizie după ce Denis Cerişev a jucat ieri pentru Real Madrid, deşi era suspendat.

Oficialii grupării Real Madrid au spus că nu au fost informaţi de clubul Villarreal, precedenta formaţie a lui Denis Cerişev, că jucătorul este în stare de suspendare. Real Madrid se poate adresa Tribunalului de Arbitraj Sportiv (TAS).

Echipa Real Madrid a fost exclusă, la 4 decembrie, din Cupa Spaniei, deoarece a folosit acel jucător ineligibil la meciul disputat în urmă cu două zile cu formaţia Cadiz, în prima manşă a 16-imilor de finală ale competiţiei.

Suspendarea lui Cerişev a fost decisă la 6 martie, după ce jucătorul a primit al treilea cartonaş galben în ultimul meci jucat de echipa sa de atunci, Villarreal, în ediţia 2014/2015 a Cupei Spaniei.

sursa foto: theguardian.com