Rio 2016 Sora Serenei Williams, eliminată în primul tur al probei de simplu feminin

Venus Williams a fost eliminată în primul tur al probei de simplu feminin din cadrul turneului de tenis al JO de vară de la Rio. Sportiva a fost învinsă în trei seturi, 4-6, 6-3, 7-6 (7/5), de către Kristen Flipkens, o sportivă din Belgia.

De menţionat este că Venus Williams va mai evolua la Rio și în proba de dublu, alături de sora sa Serena Williams, numărul unu mondial.

Simona Halep, 20 de turnee câștigate în carieră. Mesaj după victoria impresionantă de la Dubai (galerie foto)

23 Feb 2020 2320

Simona Halep o va înfrunta pe Cori Gauff în optimile de finală ale turneului de la Wimbledon. Adolescenta de 15 ani este noua senzație a tenisului mondial

05 Jul 2019 1983

Surorile Venus şi Serena Williams, rivale în turul al doilea al turneului de tenis de la Roma

14 May 2019 927

UPDATE Simona Halep, încă un pas spre locul 1 WTA. A învins-o pe Venus Williams la Miami

26 Mar 2019 1883

UPDATE Simona Halep s-a calificat în optimi la Miami, după un meci de trei seturi, încheiat după aproape trei ore!

24 Mar 2019 1420

Ce adversară ar putea avea Simona Halep la turneul de la Miami. Traseu dificil pentru sportiva din Constanța

18 Mar 2019 1227

Simona Halep, învinsă de Serena Williams în optimi la Australian Open. A fost o bătălie memorabilă, încheiată în trei seturi!

21 Jan 2019 2008

„Bavo, Moniiiii!“ Adorabilă! Nepoţica Simonei Halep o felicită pe campioana din Constanţa pentru victoria de la Australian Open (video)

20 Jan 2019 3864

O altă veste bună pentru Simona Halep, după calificarea în optimi

19 Jan 2019 2178

Simona Halep, calificată în optimi la Australian Open! A învins-o fără probleme pe Venus Williams și o va înfrunta pe Serena

19 Jan 2019 1729

Simona Halep se duelează sâmbătă dimineaţă cu Venus Williams la Australian Open

19 Jan 2019 1740

„Nu pot să-mi dau seama ce s-a întâmplat“ Simona Halep - Venus Williams, duel de foc în turul trei la Australian Open

18 Jan 2019 1713

Australian Open. Mihaela Buzărnescu, învinsă în primul tur de Venus Williams

15 Jan 2019 1721

Debut dificil pentru Simona Halep la primul turneu de Mare Șlem al anului

15 Jan 2019 1211

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal. A învins-o în două seturi pe Venus Williams