România a învins Anglia și s-a clasat pe locul 23, la Danone Nations Cup 2016

Echipa României a încheiat, duminică, partidele la turneul final Danone Nations Cup, de la Paris (Franţa).
Reprezentanta României în Franţa a fost Academia Hagi 2004 (deţinătoarea titlului Cupei Hagi Danone), care a încheiat competiția cu o victorie după lovituri de departajare în fața Angliei.
În urma acestei victorii România a încheiat turneul final Danone Nations Cup pe locul 23.
România a avut în Franţa următorul bilanț: două victorii, două egaluri și trei înfrângeri.

Rezultatele înregistrate de echipa României la turneul final Danone Nations Cup, de la Paris:

Spania - Uruguay 5-0
Clasament final Grupa G: 1.Spania 9p, 2.Uruguay 6p, 3.România 3p, 4.Uruguay 0p.

Sâmbătă - Locurile 17-32:
ROMÂNIA - Ucraina 2-1 (goluri Andrei Borza, Ştefan Duţu)
Sâmbătă - Locurile 17-24:
ROMÂNIA - Canada 0-0, 2-3 d.7m
Sâmbătă - Locurile 21-24 :
ROMÂNIA - Olanda 0-1

Duminică - Locurile 23-24:
ROMÂNIA - Anglia 1-1, 2-0 d.7m (gol Denis Ciobanu. Au transformat la penalty-uri Denis Ciobanu și Eduard Moga)

Lotul României (Academia Hagi 2004) care a participat la turneul final Danone Nations Cup, de la Paris (Franţa): Ştefan Iuruc, Ciprian Udrişte - portari; Alexandru Burcă, Denis Ciobanu, Ştefan Duţu, Lary Ion, Horia Marin, Ion Muşat, Eduard Moga, Mario Paris, Răzvan Oancea, Andrei Borza - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin.