"Regină" la Roma Sharapova o detronează pe Halep

Maria Sharapova a câștigat turneul de categorie Premier 5 de la Roma. Sportiva rusă a învins-o pe Carla Suarez Navarro cu scor 4-6, 7-5, 6-1.

Sportiva rusă  va fi, începând de luni, numărul 2 WTA și va primi un cec de 400 250 de euro. Simona Halep, eliminată în semifinale de Navarro, coboară un loc în clasament.

Constănțeanca Simona Halep, pe locul doi în topul ultimului deceniu. O surclasează pe Maria Sharapova

14 Dec 2019 2045

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roland Garros. A învins-o pe Angelique Kerber în trei seturi

12 Feb 2018 2376

Maria Sharapova învinsă în semifinale la Shenzhen. Cine va fi adversara Simonei Halep din finala competiției

05 Jan 2018 2192

Semifinala românească de la turneul de tenis de la Shenzhen câștigată de Simona Halep

05 Jan 2018 2023

Ce spune Ion Ţriac despre Simona Halep după victoria în premieră în faţa Mariei Sharapova

04 Oct 2017 1902

Ce a declarat Simona Halep după victoria de senzaţie în faţa Mariei Sharapova

04 Oct 2017 2522

Simona Halep o înfruntă mâine pe Maria Sharapova la turneul de la Beijing

03 Oct 2017 1795

Simona Halep s-a calificat în optimi la turneul de la Beijing. Întâlneşte, din nou, coşmarul Maria Sharapova

03 Oct 2017 1794

Simona Halep o va înfrunta pe Maria Șarapova în primul tur de la US Open 2017. Cu cine vor juca ceilalți tenismeni români