Simona Halep alături de Serena Williams şi Maria Sharapova în ierarhia WTA

Simona Halep revine de luni pe locul 3 WTA, fiind depasita doar de Maria Sharapova (loc 2) si Serena Williams (loc 1). Jucatoarea de tenis Tenismena din Constanţa, finalista saptamana trecuta la Turneul Campioanelor, are în prezent 6.292 de puncte.

Tenis Duel 100% românesc în semifinalele turneului de la Linz, Austria. Pe cine va înfrunta Simona Halep pentru un loc în finalele competiției

11 Nov 2021 1694

„Orice meci este o mare provocare“ Simona Halep și Emma Răducanu s-ar putea întâlni în turul 3 la Indian Wells

06 Oct 2021 3196

UPDATE Simona Halep a învins-o pe Kristina Kucova, în turul secund al turneului de la US Open

01 Sep 2021 2313

Turneele la care va participa constănțeanca Simona Halep și-a anunțat programul până în aprilie

16 Jan 2021 2798

UPDATE Simona Halep, victorie la Dubai! Cu cine va juca în semifinală

20 Feb 2020 1995

UPDATE. Cine e următoarea adversară Simona Halep a învins-o pe Harriet Dart, în turul secund la Australian Open

23 Jan 2020 2098

Anunț făcut de jurnaliștii americani despre constănțeanca Simona Halep

09 Dec 2019 1598

Modificări în clasamentul WTA! Ce loc ocupă Simona Halep

09 Dec 2019 2291

UPDATE. Simona Halep s-a impus în duelul românesc de la Wimbledon. A învins-o în trei seturi pe Mihaela Buzărnescu

03 Jul 2019 2260

Simona Halep a pierdut finala de la Madrid, ratând șansa de a reveni, de luni, pe primul loc în lume

11 May 2019 1662

Simona Halep întrecută de Petra Kvitova în clasamentul WTA. Ce loc va ocupa de luni

26 Apr 2019 1687

Simona Halep și-a aflat adversara din semifinalele turneului WTA de la Miami. Pe cine va înfrunta sportiva din Constanța

28 Mar 2019 1838

UPDATE Simona Halep o va înfrunta pe americanca Taylor Townsend în turul secund al turneului de la Miami

21 Mar 2019 1346

Simona Halep - Belinda Bencic în sferturile de finală de la Dubai. Când va avea loc meciul