Steaua București a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 3-1

În această seară, Steaua București a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 3-1 (1-0). Meciul s-a ținut la Pitești, în ultima partidă a etapei a 23-a a Ligii I de fotbal și a anului 2015.

Echipa de fotbal Steaua a deschis scorul în urma autogolului marcat de fundașul Virgil Bocșan în minutul 33.

După pauză Nicolae Stanciu a marcat golul minutului 48, cu un lob peste portarul Sascha Kirschstein.

Jugurtha Hamroun a oferit ultimul gol pentru fanii Stelei în minutul 80.

În minutul 82, Dan Popescu a marcat un gol spectaculos pentru Poli Timișoara, cu un șut în vinclu de la aproximativ 30 de metri.

Sursa foto: prosport.ro

Farul Constanța Astăzi, 17 martie 2024, e ziua de naștere a lui Ștefan Petcu. Fostul mare fotbalist a ajuns la 67 de ani

17 Mar 2024 1277

Volei CSM Constanța, înfrângere în partida cu Rapid București. La masculin, victorie în deplasare cu Steaua

14 Feb 2024 791

Constanța Sportiva Eliza Samara, în doliu. A murit tatăl ei. „De azi, ești îngerul meu păzitor, tati!“

12 Feb 2024 2629

Tenis de masă Eliza Samara, din Constanța, sfert de finală la Europa Top 16 (GALERIE FOTO)

21 Jan 2024 962

Tenis de masă Sportive din Constanța, în turnee externe. Eliza Samara, victorii în Qatar

11 Jan 2024 841

„17 ani de carieră frumoasă“ Erchian Ionus, din Medgidia, a pus capăt activității de arbitru. Ultimul său meci, pe stadionul „Steaua“ (GALERIE FOTO)

04 Dec 2023 3710

Volei CSM Constanța, înfrângere în meciul cu Steaua București (GALERIE FOTO)

25 Nov 2023 1010

Meci egal în partida de rugby dintre CSM Constanța și Steaua

03 Sep 2023 1101

Handbal CSM Constanța a învins și Universitatea Cluj. Antrenorul George Buricea, sărbătorit (GALERIE FOTO)

03 Aug 2023 1351

Handbaliștii de la CSM Constanța se pregătesc pentru Supercupa României. Format nou al competiției

29 Jul 2023 1162

Handbal CSM Constanța, victorie în amicalul cu Steaua București

29 Jul 2023 1196

Farul Constanța Constantin Grameni ratează Campionatul European Under-21. România debutează astăzi

21 Jun 2023 2171

Farul Constanța Șapte ani fără Dumitru Antonescu. „Legendele nu mor niciodată!“

25 Apr 2023 1515

Andrei Talpeș, directorul CSM Constanța „E momentul să aducem Cupa la Constanța! Cu un public precum al nostru, e greu să pierzi“

19 Apr 2023 2113

Handbal CSM Constanța a învins Steaua și s-a calificat în sferturile Cupei României