Victorie pentru Barcelona în fața echipei condusă de Costel Gâlcă

Dacă zilele trecute echipa de fotbal a lui Costel Gâlcă a reușit să obțină un egal în meciul jucat împotriva Barcelonei, aseară Espanyol a pierdut cu scorul de 1-4 prima manșă din optimile Cupei Regelui.

Însă la începutul meciului formația lui Gâlcă a condus cu un gol echipa rivală. Dar acest succes nu a durat foarte mult, mai exact patru minute, iar asta pentru că Messi a reușit să egaleze.

Tot Messi a mai marcat o dată înainte cu un minut de încheierea primei reprize.

În repriza secundă, Pique a majortat diferența la 1-3, iar Neymar a pus final golurilor marcate aseară.

Pe 13 ianuarie se va disputa returul meciului dintre Espanyol și Barcelona pe terenul lui Espanyol.

Sursa foto: digisport.ro