Volei masculin România a fost învinsă de Cehia

În această seară, naționala masculină de volei a României a fost întrecută de echipa Cehiei cu scorul de 3-0 (25-13, 25-17, 25-21), într-un meci din Grupa F a fazei a doua a preliminariilor Campionatului European de volei masculin 2017.

Cehia s-a impus după o oră și 19 minute, tricolorii nu au condus decât în trei rânduri în setul al doilea. Din echipa României cele mai multe puncte au fost reușite de Răzvan Mihalcea și Gabriel Cherbeleață, câte 5 fiecare, notează Agerpres.

În celălalt meci al zilei, Estonia a dispus de Macedonia cu 3-2.

Volei CSM Constanța, victorie în primul duel cu SCM U Craiova pentru locul 7. „Revenire senzațională!“ (GALERIE FOTO)

21 Apr 2024 459

Volei CSM Constanța va lupta pentru locul șapte în Divizia A1 (GALERIE FOTO + VIDEO)

10 Apr 2024 822

Volei. Miercuri, 10 aprilie 2024 CSM Constanța - Steaua, al doilea meci al întâlnirii din play-off

10 Apr 2024 520

Volei CSM Constanța a câștigat setul întâi, dar a cedat în prima dispută cu Steaua București

06 Apr 2024 671

Volei Naționala Under-18 a României, pregătire la Constanța pentru preliminariile Euro Under-20

03 Apr 2024 579

Volei. CSM Constanța Cristian Imhoff - „Suntem cam dezamăgiți că nu am acces în semifinale, dar continuăm lupta“ (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 913

Academia Navală Mircea cel Bătrân Constanța Echipa de volei, medaliată la Campionatul Militar (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 695

Volei CSM Constanța a cedat și în a doua dispută cu Rapid București, nu a putut produce surpriza (GALERIE FOTO)

27 Mar 2024 692

Volei. Miercuri, 27 martie 2024 Intrare liberă la meciul CSM Constanța - Rapid București

27 Mar 2024 551

CSM Constanța Volei „The Killer Kid“! Tânărul David Dinculescu, una dintre revelațiile sezonului în Divizia A1 (GALERIE FOTO)

18 Feb 2024 1233

Volei Victorie senzațională! După Dinamo, CSM Constanța a învins și Steaua. În deplasare!

15 Feb 2024 829

Volei CSM Constanța, înfrângere în partida cu Rapid București. La masculin, victorie în deplasare cu Steaua

14 Feb 2024 880

Miercuri, 14 februarie 2024 Voleibalistele de la CSM Constanța, meci cu Rapid București (VIDEO)

14 Feb 2024 856

Volei Surpriza etapei! CSM Constanța, victorie mare cu Dinamo București, cu un scor neverosimil! (GALERIE FOTO)