Institutii de invatamant - Comunicate

Comunicat CNMB - Marti, 24 Mai 2011

Duminică, 22 mai 2011

19,00 - Festivitatea de deschidere - Aula Magna a Universităţii „Ovidius" Constanţa

19,30 - Spectacol "Plata Birului" de Victor Ion Popa, Regie: lect.univ.dr. Daniela Hanţiu, Asistent regie: prep.univ. Mirabela Moroşanu, în distribuţie studenţii anului III, clasa lect. univ.dr. Daniela Hanţiu: Cătălina Popescu, Daniela Cojan, Ana-Maria Ştefan, Cosmina Soare, Ionela Chelmuş, Marian Avramescu, Ionuţ Alexandru, Ionuţ Buruiană.

Luni, 23 mai 2011

ATELIERE DE LUCRU

1. IMPROVIZAŢIE - Universitatea „Ovidius" Constanţa

9,00 - 11,00 „Noi", „Skop"

11,00 - 13,00 „Dor fără saţiu", Liceul „Suzan Mehmet Gonc" Ankara

2. ARTA ACTORULUI - Universitatea „Ovidius", Constanţa

9,00 - 11,00 „Dor fără saţiu", Liceul „Suzan Mehmet Gonc" Ankara

11,00 - 13,00 „Noi", „Skop"

3. DANS CONTEMPORAN - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân" Constanţa

9,00 - 11,00 „Catharsis", „Atelierul de teatru"

11,00 - 13,00 „Amprente", „Okaua", Liceul „Mihail Kogălniceanu" Chişinău

REPREZENTAŢII - Teatrul pentru Copii şi Tineret Constanţa

15,00 - 15,40 - „Catharsis", Bucureşti - „Feudalul" de Carlo Goldoni

15,50 - 16,25 - „Amprente", Braşov - „Cântăreaţa cheală" de Eugen Ionescu

16,35 - 17,25 - „Atelierul de teatru", Botoşani - „Ivona" după Ivona, principesa Burgundiei de Witold Gombrowicz

PAUZA

18,00 - 18,40 - Liceul „Mihail Kogălniceanu" Chişinău- „Cerere în căsătorie" de Anton Pavlovici Cehov

18,50 - 19,50 - „Okaua", Bucureşti - „Google" de Ionuţ Popescu

Marţi, 24 mai 2011

ATELIERE DE LUCRU

1. IMPROVIZAŢIE - Universitatea „Ovidius" Constanţa

9,00 - 11,00 „Catharsis", Liceul „Mihail Kogălniceanu" Chişinău, „Amprente"

11,00 - 13,00 „Okaua", „Atelierul de teatru"

2. ARTA ACTORULUI - Universitatea „Ovidius" Constanţa

9,00 - 11,00 „Okaua", „Atelierul de teatru"

11,00 - 13,00 „Catharsis", Liceul „Mihail Kogălniceanu" Chişinău, „Amprente"

3. DANS CONTEMPORAN - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân" Constanţa

9,00 - 11,00 - „Noi", „Dor fără saţiu"

11,00 - 13,00 - „Skop", Liceul „Suzan Mehmet Gonc" Ankara

REPREZENTAŢII - Teatrul pentru Copii şi Tineret Constanţa

15,00 - 15.40 - Liceul „Suzan Mehmet Gonc" Ankara - „DÜNYA LİDERİ M.K. ATATÜRK VE KURTULUŞ SAVAŞI"

15.50 - 16.20 - „Dor fără saţiu", Bucureşti - „Lucruri mărunte" de Anton Pavlovici Cehov

PAUZĂ

17,00 - „Noi", Constanţa - „Deşteptarea primăverii" de Frank Wedekind

18,20 - 19,00 - „Skop", Bucureşti - „Shakespeare Told: Îmblânzirea scorpiei", adaptare după William Shakespeare realizată de Marin Stoian

Miercuri, 25 mai 2011

AULA MAGNA, UNIVERSITATEA „OVIDIUS" CONSTANŢA

9,00 - 10,30 CONCURS IMPROVIZAŢIE

10,30 - 13,00 FINALIZARE MOMENTE ATELIERE DE LUCRU

TEATRUL PENTRU COPII ŞI TINERET CONSTANŢA

REPREZENTAŢII CATEGORIA 7 - 14 ANI

12,00 - 12,35 - „Arlechinu-i-ţii", Năvodari - "Ce ne facem fetelor?", colaj William Shakespeare, Tudor Muşatescu

12,45 - 13,30 - „Dor fără saţiu", Bucureşti - "În lumea lui Habarnam" de Nikolai Nosov

13,40 - 14,00 - „Iulia Haşdeu", Constanţa -"I love you Harap-Alb", adaptare după Ion Creangă

14,10 - 14,30 - Asociaţia cultural-artistică "Pinochio 2008", Piatra Neamţ -"Călătoria", adaptare dupa Ion Luca Caragiale

14,40 - 15,10 - „Prichindeii", Constanţa - „Spărgătorul de nuci" de E.T.A Hoffman

15,20 - 16,00 - „Noi 2", Constanţa - „Regele Cerb" de Carlo Gotzi

17.00- 17,30 - CONFERINŢĂ DE PRESĂ

17,30 - 18,30 - FESTIVITATE DE PREMIERE


Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Interviu live Punem proiectele pe masă. Priorităţile Consiliului Judeţean Constanţa în 2019!

14 Jan 2019 1682