Locuri speciale de munca

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post vacant

Consiliul Judeţean Constanţa oganizează la sediul din bulevardul Tomis nr. 51, cam. 257, concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante:

Inspector-studii superioare, grad profesional asistent, din cadrul Serviciului de Analiză Strategică şi Creşterea Competivităţii (Intelligence Competitive)

Concursul va avea următoarele probe:
- probă suplimentară privind testarea competenţei lingvistice în data de 12.09.2018, ora 10.00;
- proba scrisă în data de 17.09.2018, ora 10.00;
- proba interviu.

Condiţii specifice pentru ocuparea postului:

1. Studii de specialitate: superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul Ştiinţe Economice;
2. Perfecţionări (specializări): - ;
3. Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel): -;
4. Limbi străine: o limbă de circulaţie internaţională - limba engleză) -;
- (necesitate şi nivel) de cunoaştere: citit
- nivel avansat; scris - nivel avansat; vorbit - nivel avansat.
5a. Abilităţi, calităţi şi aptitudini necesare generale:
- grad ridicat de iniţiativă, creativitate, perseverenţă;
- capacitate de analiză şi sinteză
- grad ridicat;
- capacitate sporită de a lucra în echipă şi independent;
- capacitate ridicată de atenţie, putere de concentrare;
- acordarea de consultanţă şi consiliere;
- promptitudine şi eficienţă în efectuarea lucrărilor;
- asumarea responsabilităţii;
- păstrarea confidenţialităţii;
- corectitudine şi fidelitate;
- bune abilităţi de comunicare : scrisă, orală;
- preocupare constantă pentru ridicarea nivelului profesional individual;
5b. Abilităţi, calităţi şi aptitudini specifice pentru munca în Competitive Intelligence:
- analiza inductivă;
- analiza deductivă;
- gândire critică;
- identificarea problemelor;
- organizarea informaţiilor.
6. Cerinţe specifice
- limbaj expresiv şi coerent;
- echilibru emoţional, autocontrol;
- punctualitate;
7. Competenţa managerială (cunoştinţe de management, calităţi şi aptitudini manageriale):
- perseverenţa în activitate şi imparţialitate;

Dosarele de concurs se vor depune la cam. 260, în perioada 14.08.2018-03.09.2018 şi trebuie să conţină în mod obligatoriu documentele prevăzute la art. 49 din H.G. nr.  611/ 2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoana de contact: Pascu Catiţa Anca-inspector superior, telefon 0241.48.84.33, e-mail ru-salarizare@cjc.ro.

Relaţii suplimentare se pot obţine în programul de luni până joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00.

Condiţiile de participare la concurs şi bibliografia pot fi consultate la sediul Consiliului Judeţean Constanţa şi pe pagina www.cjc.ro.

Ti-a placut articolul?

Nume:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Muzeul de Istorie Naţională şi Arheologie Constanţa va fi finanţat cu echipamente şi un laborator pentru arheologie subacvatică

18 Sep 2018 128

Peste 70 de ani de închisoare pentru mai mulți directori din Consiliul Județean și afaceriști din Constanța. Dosarul, redeschis azi

17 Sep 2018 710

Consiliul Judeţean Constanţa cumpără materiale pentru promovarea turismului autohton

15 Sep 2018 454

Cine sunt beneficiarii fondurilor nerambursabile alocate de Consiliul Județean Constanța pentru activitățile sportive?

13 Sep 2018 1018

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post de director general adjunct. Ce condiții trebuie îndeplinite și când este programat concursul

12 Sep 2018 371

PMP Constanţa anunţă că nu va susţine demersurile ALDE privind funcţia de vicepreşedinte al Consiliului Judeţean

12 Sep 2018 684

Learciu explică motivele pentru care ar fi fost îndepărtat din ALDE Deputatul Gerea nu vrea să intre în polemică, dar anunţă că au un posibil înlocuitor la Consiliul Judeţean Constanţa

11 Sep 2018 1005

Societatea Stop SRL, controlată de Costică Zelca, va amenaja o parcare. Unde va fi amplasată

08 Sep 2018 1164

Consiliul Judeţean Constanţa face angajări

04 Sep 2018 849

Se amenajează un mini-parc la Pavilionul Expoziţional. 155 de tei, platani şi stejari roşii vor fi plantaţi în această toamnă (document)

04 Sep 2018 2240

Consiliul Judeţean Constanţa a dat în judecată asociaţia fondată de Gheorghe Oancea. Vrea să recupereze stricăciunile din contractul reziliat anul trecut!

30 Aug 2018 1512

Consiliul Judeţean Constanţa a publicat Raportul de activitate al preşedintelul CJC, Horia Ţuţuianu (document)

27 Aug 2018 393

Licitaţie pentru lucrări de pavare şi asfaltare în curtea ISU „Dobrogea“

25 Aug 2018 276

Adevăr şi dezinformări Un consilier a luat judeţul la pas şi povesteşte ce se întâmplă în localităţile unde au fost confirmate focare de pestă porcină africană

24 Aug 2018 2257

Consiliul Judeţean Constanţa Două rute alternative pentru sudul litoralului vor fi reabilitate (galerie foto)

22 Aug 2018 4463

Consiliul Județean aprobă închirierea unor spații aflate în administrarea Spitalului Județean Constanța

20 Aug 2018 576

Soti Cable Neptun a câştigat în instanţă! Câţi bani trebuie să primească de la Consiliul Judeţean

20 Aug 2018 1282

Ministrul Ioan Deneş explică Situaţie critică în judeţul Constanţa şi Delta Dunării. Câţi mistreţi vor fi ucişi şi ce se întâmplă cu vacile localnicilor (galerie foto)

15 Aug 2018 1743

Contracte semnate recent, dar şi restanţe Ce proiecte are în implementare Consiliul Judeţean Constanţa? (galerie foto)

10 Aug 2018 932

Consiliul Judeţean ConstanţaProiectul privind „Monitorizarea și protejarea în comun a mediului înconjurător în Bazinul Mării Negre 2014-2020” a fost semnat!

09 Aug 2018 1458

Pavilionul Expoziţional se dotează cu loc de joacă pentru copii

03 Aug 2018 353

UPDATE. Astăzi este ședință a Consiliului Local Municipal Constanța. Zeci de proiecte pe ordinea de zi. Alte două, pe ordinea suplimentară (galerie foto)

31 Jul 2018 566

UPDATE Ședinţă ordinară a Consiliului Judeţean Constanţa. Nici un proiect pe ordinea suplimentară de zi (galerie foto)

27 Jul 2018 458

Constanţa. Este şedinţă de Consiliu Judeţean. Ce se discută. Nume de persoane importante pe ordinea de zi

27 Jul 2018 938

Peste 100 de posturi noi în cadrul Spitalului Judeţean Constanţa. 33 la Secţia Oncologică (document)

27 Jul 2018 774

Consiliul Judeţean Constanţa organizează concurs pentru postul de manager al Complexului Muzeal de Ştiinţe ale Naturii. Ce se întâmplă cu dr. Bîlbă?! (document)

24 Jul 2018 1223

Patru imobile ale Consiliului Judeţean Constanţa vor fi expertizate tehnic în vederea demolării sau reabilitării şi consolidării! (document)

23 Jul 2018 412

Declaraţii de avere Averea şi interesele consilierului judeţean PNL Marius Enescu la doi ani de mandat! (documente)

23 Jul 2018 854

Consiliul Judeţean Constanţa, convocat în şedinţă ordinară. Iată ordinea de zi!

19 Jul 2018 1936

Ministrul Sănătății și ministrul Finanțelor, în vizită de lucru la Constanța. Ce se află în programul demnitarilor

19 Jul 2018 561

Averea și interesele consilierului județean PSD Vasile Moldovanu. Investiții în terenuri și clădiri (documente)

17 Jul 2018 674

Cât a încasat anul trecut consilierul judeţean Steluţa Lebidov, venită în locul lui Emil Banias (documente)

14 Jul 2018 534

A fost semnat contractul de finanțare pentru „Restaurarea, conservarea, amenajarea și valorificarea cultural-artistică a Cetății Carsium“!

14 Jul 2018 1941

Consiliul Judeţean Constanţa organizează licitaţii pentru DJ 223, tronsonul Cernavodă - Rasova - Aliman - Ion Corvin

12 Jul 2018 565

A fost identificat un nou amplasament Consiliul Judeţean Constanţa, pregătit să se împrumute pentru a construi un spital de pediatrie

11 Jul 2018 2519

Centrul de Îngrijiri Paleative Casa Soarelui din Constanța, preluat oficial de Consiliul Județean Constanța (galerie foto)

10 Jul 2018 2864

UPDATE. Consiliul local al municipiului Constanţa convocat în şedinţă de îndată. Primarul Decebal Făgădău o dă la pace cu consilierii opoziției

06 Jul 2018 932

Constanţa. Averea şi interesele liberalului Radu Bogdan Matei la jumătatea mandatului de consilier judeţean (documente)

06 Jul 2018 863

Consilierul Bogdan Bola a ieşit din zona de confort a aleşilor ce ridică mâna din reflex. Din păcate, propunerile sale sunt ignorate de executivul Consiliului Judeţean Constanţa (document)

04 Jul 2018 2073

La noi, ca la nimeni CJC, invadat de gunoaie. Primăria Constanța somează administrația județului să urgenteze rezolvarea acestei situații

29 Jun 2018 723

Veniturile alesului au crescut Cât a câştigat în anul fiscal 2017 liderul consilierilor judeţeni liberali, Marian Iordache? (documente)

27 Jun 2018 822

Asociaţia senatorului Chiţac le dă bătăi de cap angajaţilor Inspectoratului în Construcţii, prefectului şi arhitectului-şef Mihai Vânturache!

26 Jun 2018 1654

La mâna Curţii de Conturi În anul Centenarului, Consiliul Judeţean Constanţa, la un pas să taie fondurile pentru proiecte culturale! Cine este vinovat?

23 Jun 2018 1725

Câţi bani pune la bătaie Consiliul Judeţean Constanţa pentru întreţinerea spaţiilor verzi din jurul sediilor administrate

22 Jun 2018 443

LIVE TEXT Imagini de la eveniment Consiliul Judeţean Constanţa, convocat în ședință ordinară. Numeroase proiecte sociale, pe ordinea de zi (galerie foto)

19 Jun 2018 614

„Casa Soarelui“. Ce obligaţii are Consiliul Judeţean Constanţa după publicarea HG în Monitorul Oficial. Următorul obiectiv trebuie să fie redeschiderea secţiei de radioterapie!

18 Jun 2018 813

Consiliul Județean Constanța convocat în ședință ordinară. Sunt 23 de proiecte incluse pe ordinea de zi

13 Jun 2018 679

Cât pune la bătaie Consiliul Judeţean Constanţa Programul anual de finanţare nerambursabilă destinat proiectelor, evenimentelor şi programelor sportive de interes local

13 Jun 2018 747

#RespectTeatru Horia Țuțuianu, președintele Consiliului Județean Constanța - „Teatrul reprezintă pentru noi o prioritate și vom găsi soluții să îi readucem strălucirea de altădată”

12 Jun 2018 98

"Casa Soarelui", pe ordinea de zi a şedinţei de Guvern

08 Jun 2018 1322