Locuri speciale de munca

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post vacant

Consiliul Judeţean Constanţa oganizează la sediul din bulevardul Tomis nr. 51, cam. 257, concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante:

Inspector-studii superioare, grad profesional asistent, din cadrul Serviciului de Analiză Strategică şi Creşterea Competivităţii (Intelligence Competitive)

Concursul va avea următoarele probe:
- probă suplimentară privind testarea competenţei lingvistice în data de 12.09.2018, ora 10.00;
- proba scrisă în data de 17.09.2018, ora 10.00;
- proba interviu.

Condiţii specifice pentru ocuparea postului:

1. Studii de specialitate: superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul Ştiinţe Economice;
2. Perfecţionări (specializări): - ;
3. Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel): -;
4. Limbi străine: o limbă de circulaţie internaţională - limba engleză) -;
- (necesitate şi nivel) de cunoaştere: citit
- nivel avansat; scris - nivel avansat; vorbit - nivel avansat.
5a. Abilităţi, calităţi şi aptitudini necesare generale:
- grad ridicat de iniţiativă, creativitate, perseverenţă;
- capacitate de analiză şi sinteză
- grad ridicat;
- capacitate sporită de a lucra în echipă şi independent;
- capacitate ridicată de atenţie, putere de concentrare;
- acordarea de consultanţă şi consiliere;
- promptitudine şi eficienţă în efectuarea lucrărilor;
- asumarea responsabilităţii;
- păstrarea confidenţialităţii;
- corectitudine şi fidelitate;
- bune abilităţi de comunicare : scrisă, orală;
- preocupare constantă pentru ridicarea nivelului profesional individual;
5b. Abilităţi, calităţi şi aptitudini specifice pentru munca în Competitive Intelligence:
- analiza inductivă;
- analiza deductivă;
- gândire critică;
- identificarea problemelor;
- organizarea informaţiilor.
6. Cerinţe specifice
- limbaj expresiv şi coerent;
- echilibru emoţional, autocontrol;
- punctualitate;
7. Competenţa managerială (cunoştinţe de management, calităţi şi aptitudini manageriale):
- perseverenţa în activitate şi imparţialitate;

Dosarele de concurs se vor depune la cam. 260, în perioada 14.08.2018-03.09.2018 şi trebuie să conţină în mod obligatoriu documentele prevăzute la art. 49 din H.G. nr.  611/ 2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoana de contact: Pascu Catiţa Anca-inspector superior, telefon 0241.48.84.33, e-mail ru-salarizare@cjc.ro.

Relaţii suplimentare se pot obţine în programul de luni până joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00.

Condiţiile de participare la concurs şi bibliografia pot fi consultate la sediul Consiliului Judeţean Constanţa şi pe pagina www.cjc.ro.

Ti-a placut articolul?

Nume:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

“140 de ani de la Unirea dintre Dobrogea si Patria Mama, Romania”, omagiati de Asociatia “Dobrogea Unită”(galerie foto)

14 Nov 2018 200

ISJ Constanţa recunoaşte decalajul dintre şcolile din mediul urban şi cele din mediul rural şi existenţa unor licee particulare cu rata de promovare zero la bacalaureat

14 Nov 2018 731

Intrare libera în instituțiile din subordinea Consiliului Județean Constanța, de Ziua Dobrogei

13 Nov 2018 358

Constanţa Secţia de balneofizioterapie a Policlinicii 2 a fost redeschisă (galerie foto)

12 Nov 2018 829

Consiliul Judeţean Constanţa a semnat proiectul “Patrimoniul cultural comun – Sursă de dezvoltare a antreprenoriatului în Bazinul Mării Negre” – Treasure

06 Nov 2018 296

Elevii din Constanța și-au ales liderii. Cine sunt cei aleși în Biroul executiv și în funcțiile de director de departament

05 Nov 2018 309

Consiliul Judeţean Constanţa licitează consultanţa şi studiile de fezabilitate pentru restaurarea Cetăţii Carsium

05 Nov 2018 266

Consiliul Județean Constanța scoate la concurs un post vacant de inspector. Ce condiții trebuie îndeplinite

03 Nov 2018 459

ISU „Dobrogea“ îşi reface stocul de saltele, perne şi pături, pe banii Consiliului Judeţean

31 Oct 2018 438

Consilierii locali ai municipiului Constanţa stabilesc valoarea şi numărul burselor pentru semestrul I al anului şcolar 2018-2019 (documente)

29 Oct 2018 700

Consiliul Judeţean Constanţa participă la Târgul de Turism al României. 10.000 de euro pentru un stand!

27 Oct 2018 519

CCINA Constanța ne invită la Zilele Dobrogei - expoziție de produse, gastronomie și vinuri din Dobrogea

25 Oct 2018 1000

LIVE TEXT Şedinţă solemnă comună între Consiliul Judeţean Constanţa şi Tulcea. Parlamentari, primari şi invitaţi speciali, prezenţi (galerie foto)

24 Oct 2018 1672

Consiliul Judeţen Constanţa, convocat în şedinţă ordinară. Ce proiecte sunt pe ordinea de zi

24 Oct 2018 379

Directori din Consiliul Judeţean, condamnaţi. Înalta Curte a luat o decizie definitivă

23 Oct 2018 720

Imagini de la eveniment Ciprian Marica și-a prezentat proiectul cu care a venit la Farul Constanța. "2018, un nou început" (galerie foto)

20 Oct 2018 2372

Consiliul Judeţean Constanţa cumpără servicii de consultanţă pentru proiectul de restaurare a Cetăţii Carsium

20 Oct 2018 373

Cum motivează Consiliul Judeţean Constanţa cheltuirea a 80.000 de euro pentru un catarg şi un steag? „E vorba de un monument dedicat Centenarului“

20 Oct 2018 3197

UPDATE Consiliul Judeţean Constanţa, întrunit în şedinţă ordinară. Iată ordinea de zi (galerie foto)

19 Oct 2018 973

19 Oct 2018 546

Peste 200 de oficiali din Constanţa şi Tulcea dau mână cu mână. Se va adopta un act de promisiune civică. Cât va costa şedinţa dedicată Centenarului Marii Uniri? (document)

18 Oct 2018 1166

Mai multe şcoli din judeţ, în atenţia ISJ Constanţa. Încep inspecţiile şcolare generale. Ce verifică inspectorii şcolari

18 Oct 2018 3048

Centrul Militar Zonal Constanța are nevoie de reparații. Ce lucrări trebuie făcute (document)

15 Oct 2018 432

Dosarul care a zguduit Consiliul Judeţean Constanţa, redeschis azi

12 Oct 2018 1387

Nicuşor Constantinescu, executat silit! A fost somat, atât în penitenciar, cât şi la domiciliu, să restituie un prejudiciu Consiliului Judeţean Constanţa. A refuzat (document)

10 Oct 2018 6690

04 Oct 2018 1676

Consiliul Județean Constanța are nevoie de inspector. Detalii

02 Oct 2018 736

Consiliul Județean Constanța organizează procedură pentru atribuirea a patru trasee de transport județene

02 Oct 2018 291

Se caută soluții pentru criza apei calde. Consiliul local al municipiului Constanţa a fost convocat în şedinţă de îndată. Se va stabili și prețul pe care îl vor plăti constănțenii pentru căldură

01 Oct 2018 2300

LIVE TEXT Consiliul Judeţean Constanţa convocat în şedinţă ordinară. Mai multe proiecte incluse pe ordinea de zi (galerie foto)

28 Sep 2018 1364

Este şedinţa Consiliului Judeţean Constanţa. Ce se discută. Proiecte interesante. Cine sunt iniţiatorii

28 Sep 2018 1833

Consiliul Local al Municipiului Constanța a aprobat închiderea traficului rutier în Piața Ovidiu (galerie foto+document)

27 Sep 2018 1412

Monumentul din Topraisar ridicat în cinstea eroilor români căzuți în Primul Război Mondial, preluat de CJC (document)

26 Sep 2018 407

Scapă de haznale? Situaţie dramatică în zeci de şcoli şi grădiniţe din judeţul Constanţa. CJC va lua o decizie importantă! (document)

26 Sep 2018 394

Delfinariul din Constanţa ar putea fi extins, potrivit Masterplanului investiţiilor în turism

25 Sep 2018 401

Bani, din nou, de la bugetul local pentru sportul constănţean. La ce structuri se referă proiectele de hotărâre (documente)

24 Sep 2018 1132

Consiliul Municipal Constanţa votează prelungirea contractului cu Societatea de Avocaţi „Trandafir şi Asociaţii“. Vezi de ce! (document)

24 Sep 2018 253

Elevii premianţi la olimpiadele şi concursurile internaţionale şi cei cu media 10 la Bacalaureat, răsplătiţi financiar de Primăria Constanţa (documente)

24 Sep 2018 489

Consiliul Judeţean Constanţa, convocat în şedinţă ordinară. Lista proiectelor incluse pe ordinea de zi

21 Sep 2018 416

ALDE va merge pe negociere politică pentru păstrarea funcţiei de vicepreşedinte al CJC

21 Sep 2018 605

Muzeul de Istorie Naţională şi Arheologie Constanţa va fi finanţat cu echipamente şi un laborator pentru arheologie subacvatică

18 Sep 2018 190

Peste 70 de ani de închisoare pentru mai mulți directori din Consiliul Județean și afaceriști din Constanța. Dosarul, redeschis azi

17 Sep 2018 1022

Consiliul Judeţean Constanţa cumpără materiale pentru promovarea turismului autohton

15 Sep 2018 552

Cine sunt beneficiarii fondurilor nerambursabile alocate de Consiliul Județean Constanța pentru activitățile sportive?

13 Sep 2018 1182

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post de director general adjunct. Ce condiții trebuie îndeplinite și când este programat concursul

12 Sep 2018 472

PMP Constanţa anunţă că nu va susţine demersurile ALDE privind funcţia de vicepreşedinte al Consiliului Judeţean

12 Sep 2018 791

Learciu explică motivele pentru care ar fi fost îndepărtat din ALDE Deputatul Gerea nu vrea să intre în polemică, dar anunţă că au un posibil înlocuitor la Consiliul Judeţean Constanţa

11 Sep 2018 1255

Societatea Stop SRL, controlată de Costică Zelca, va amenaja o parcare. Unde va fi amplasată

08 Sep 2018 1393

Consiliul Judeţean Constanţa face angajări

04 Sep 2018 970

Se amenajează un mini-parc la Pavilionul Expoziţional. 155 de tei, platani şi stejari roşii vor fi plantaţi în această toamnă (document)

04 Sep 2018 2380