Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post vacant

Consiliul Judeţean Constanţa oganizează la sediul din bulevardul Tomis nr. 51, cam. 257, concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante:

Inspector-studii superioare, grad profesional asistent, din cadrul Serviciului de Analiză Strategică şi Creşterea Competivităţii (Intelligence Competitive)

Concursul va avea următoarele probe:
- probă suplimentară privind testarea competenţei lingvistice în data de 12.09.2018, ora 10.00;
- proba scrisă în data de 17.09.2018, ora 10.00;
- proba interviu.

Condiţii specifice pentru ocuparea postului:

1. Studii de specialitate: superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul Ştiinţe Economice;
2. Perfecţionări (specializări): - ;
3. Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel): -;
4. Limbi străine: o limbă de circulaţie internaţională - limba engleză) -;

- (necesitate şi nivel) de cunoaştere: citit
- nivel avansat; scris - nivel avansat; vorbit - nivel avansat.
5a. Abilităţi, calităţi şi aptitudini necesare generale:

- grad ridicat de iniţiativă, creativitate, perseverenţă;
- capacitate de analiză şi sinteză
- grad ridicat;
- capacitate sporită de a lucra în echipă şi independent;
- capacitate ridicată de atenţie, putere de concentrare;
- acordarea de consultanţă şi consiliere;
- promptitudine şi eficienţă în efectuarea lucrărilor;
- asumarea responsabilităţii;
- păstrarea confidenţialităţii;
- corectitudine şi fidelitate;
- bune abilităţi de comunicare : scrisă, orală;
- preocupare constantă pentru ridicarea nivelului profesional individual;
5b. Abilităţi, calităţi şi aptitudini specifice pentru munca în Competitive Intelligence:
- analiza inductivă;
- analiza deductivă;
- gândire critică;
- identificarea problemelor;
- organizarea informaţiilor.
6. Cerinţe specifice
- limbaj expresiv şi coerent;
- echilibru emoţional, autocontrol;
- punctualitate;
7. Competenţa managerială (cunoştinţe de management, calităţi şi aptitudini manageriale):
- perseverenţa în activitate şi imparţialitate;

Dosarele de concurs se vor depune la cam. 260, în perioada 14.08.2018-03.09.2018 şi trebuie să conţină în mod obligatoriu documentele prevăzute la art. 49 din H.G. nr.  611/ 2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoana de contact: Pascu Catiţa Anca-inspector superior, telefon 0241.48.84.33, e-mail ru-salarizare@cjc.ro.

Relaţii suplimentare se pot obţine în programul de luni până joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00.

Condiţiile de participare la concurs şi bibliografia pot fi consultate la sediul Consiliului Judeţean Constanţa şi pe pagina www.cjc.ro.

Ti-a placut articolul?

Nume:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

ZIUA LIVE Mohammad Murad, candidatul AUR la Consiliul Județean Constanța. Cum dorește să câștige cursa electorală?

23 Apr 2024 373

ZIUA LIVE Florin Mitroi, candidatul PNL la Consiliul Județean Constanța - „Văd această candidatură ca pe o responsabilitate imensă"!(VIDEO)

22 Apr 2024 715

Proiectul de modificare a statului de funcții și organigramei pentru Spitalul Județean Constanța, pe agenda ședinței Consiliului Județean (DOCUMENT)

21 Apr 2024 364

ZIUA LIVE Florin Mitroi, despre proiectele și planurile pe care le are pentru județul Constanța!

21 Apr 2024 1330

Bugetul de venituri și cheltuieli pe anul 2024 pentru Spitalul Județean Constanța, pe masa consilierilor județeni (DOCUMENT)

21 Apr 2024 333

Ședință CJC Rămâne sau nu, Consiliul Județean Constanța în Asociația de Dezvoltare Durabilă? (DOCUMENT)

21 Apr 2024 532

Investiția "Amplasare stație fixă telefonie mobilă", pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Constanța (DOCUMENT)

21 Apr 2024 388

Ședință a CJ Constanța Preluarea unor bunurilor imobile din domeniul public al UAT Comuna Băneasa în domeniul public al UAT Județul Constanța, pe ordinea de zi (DOCUMENT)

20 Apr 2024 462

Ședință CJ Constanța Emiterea acordului CJ Constanța pentru SC Rețele Electrice Dobrogea SA, pe ordinea de zi (DOCUMENT)

20 Apr 2024 448

Ședință ordinară a CJC Organigrama și Statul de funcții pentru Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Constanța, pe ordinea de zi (DOCUMENT)

20 Apr 2024 440

Directori din Consiliul Județean Constanța și oameni de afaceri, condamnați definitiv! Cererea de revizuire, respinsă

19 Apr 2024 1346

Surse - percheziții informatice Vasile Iliuță, președintele CJ Călărași, a ajuns la DNA Constanța!

19 Apr 2024 673

Ședință de CJC Mihai Lupu forțează retragerea județului Constanța din Asociația de Dezvoltare Durabilă a Județului Constanța. Care sunt celelalte proiecte? (DOCUMENTE)

18 Apr 2024 575

Research Consorzio Stabile Societa Consortile A.R.L. execută lucrările Proiectul de salvare și punere în valoare a Mormântului pictat hypogeu s-a majorat cu 10%! (DOCUMENTE)

17 Apr 2024 437

Asociația de Dezvoltare Durabilă Constanța a lansat două licitații Președintele Mihai Lupu – „CJC va depune plângere penală“ - VIDEO

17 Apr 2024 509