Locuri speciale de munca

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post vacant

Consiliul Judeţean Constanţa oganizează la sediul din bulevardul Tomis nr. 51, cam. 257, concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante:

Inspector-studii superioare, grad profesional asistent, din cadrul Serviciului de Analiză Strategică şi Creşterea Competivităţii (Intelligence Competitive)

Concursul va avea următoarele probe:
- probă suplimentară privind testarea competenţei lingvistice în data de 12.09.2018, ora 10.00;
- proba scrisă în data de 17.09.2018, ora 10.00;
- proba interviu.

Condiţii specifice pentru ocuparea postului:

1. Studii de specialitate: superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul Ştiinţe Economice;
2. Perfecţionări (specializări): - ;
3. Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel): -;
4. Limbi străine: o limbă de circulaţie internaţională - limba engleză) -;
- (necesitate şi nivel) de cunoaştere: citit
- nivel avansat; scris - nivel avansat; vorbit - nivel avansat.
5a. Abilităţi, calităţi şi aptitudini necesare generale:
- grad ridicat de iniţiativă, creativitate, perseverenţă;
- capacitate de analiză şi sinteză
- grad ridicat;
- capacitate sporită de a lucra în echipă şi independent;
- capacitate ridicată de atenţie, putere de concentrare;
- acordarea de consultanţă şi consiliere;
- promptitudine şi eficienţă în efectuarea lucrărilor;
- asumarea responsabilităţii;
- păstrarea confidenţialităţii;
- corectitudine şi fidelitate;
- bune abilităţi de comunicare : scrisă, orală;
- preocupare constantă pentru ridicarea nivelului profesional individual;
5b. Abilităţi, calităţi şi aptitudini specifice pentru munca în Competitive Intelligence:
- analiza inductivă;
- analiza deductivă;
- gândire critică;
- identificarea problemelor;
- organizarea informaţiilor.
6. Cerinţe specifice
- limbaj expresiv şi coerent;
- echilibru emoţional, autocontrol;
- punctualitate;
7. Competenţa managerială (cunoştinţe de management, calităţi şi aptitudini manageriale):
- perseverenţa în activitate şi imparţialitate;

Dosarele de concurs se vor depune la cam. 260, în perioada 14.08.2018-03.09.2018 şi trebuie să conţină în mod obligatoriu documentele prevăzute la art. 49 din H.G. nr.  611/ 2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoana de contact: Pascu Catiţa Anca-inspector superior, telefon 0241.48.84.33, e-mail ru-salarizare@cjc.ro.

Relaţii suplimentare se pot obţine în programul de luni până joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00.

Condiţiile de participare la concurs şi bibliografia pot fi consultate la sediul Consiliului Judeţean Constanţa şi pe pagina www.cjc.ro.

Ti-a placut articolul?

Nume:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Campania electorală s-a mutat în Consiliul Județean Constanța Contre între Horia Țuțuianu (PSD) și consilierii liberali

18 May 2019 525

LIVE TEXT Consiliul Judeţean Constanţa, întrunit în şedinţă ordinară. Iată ce se discută

17 May 2019 671

Consiliul Judeţean Constanţa, convocat în şedinţă ordinară. Ce proiecte se află pe ordinea de zi

10 May 2019 395

O firmă înfiinţată la începutul anului, contract de aproape 10.000 de euro de la Consiliul Judeţean Constanţa

09 May 2019 830

De la cine cumpără Consiliul Judeţean arbori ornamentali pentru Pavilionul Expoziţional

08 May 2019 395

Dublă lansare de carte la Centrul „Jean Constantin“ - dr. Maria Pariza şi Catia Maxim

08 May 2019 1045

Posturi vacante la Consiliul Județean Constanța

07 May 2019 695

CJC plăteşte aproape 60.000 de euro pentru o maşină de teren. Furnizorul construieşte un complex de birouri în municipiul Constanţa!

07 May 2019 925

Consiliul Judeţean Constanţa alocă zeci de mii de euro pentru întreţinerea spaţiilor verzi

03 May 2019 394

S-a luptat în justiţie pentru funcţie Este oficial. Dana Dumitrescu, managerul TSC, umilită la evaluarea anuală. Nota obţinută a fost 5,87 (documente)

03 May 2019 1749

Firma unui fost fotoreporter furnizează albume monografice Consiliului Judeţean Constanţa

01 May 2019 592

O firmă din Dolj a bătut palma cu CJC. Va elabora documentaţia pentru „Reabilitarea şi modernizarea Teatrului de Vară Mamaia“

01 May 2019 1491

LIVE TEXT Consiliul Județean Constanța, convocat în ședință ordinară. Ce proiecte sunt incluse pe ordinea de zi (galerie foto)

19 Apr 2019 1132

Interviu live Erwin Șimșensohn - „TSC are nevoie de repertoriu și de identitate!“ (video)

19 Apr 2019 2338

Consiliul Judeţean Constanţa, convocat în şedinţă ordinară. 33 de proiecte pe ordinea de zi

12 Apr 2019 547