S-au finalizat lucrările de amenajare a unei treceri de pietoni în Constanța! Iată zona

foto: Primăria Municipiului ConstanțaPrimăria Municipiului Constanța a finalizat lucrările de amenajare a trecerii de pietoni situate pe strada Unirii, în apropiere de intersecția cu strada Muncel.

Măsura înființării acestei treceri de pietoni a fost adoptată de Comisia de Circulație în urma solicitărilor primite de la cetățenii care locuiesc și tranzitează zona, fiind avizată de Inspectoratul de Poliție Județean Constanța - Serviciul Rutier, având ca scop creșterea gradului de siguranță a participanților la trafic în această zonă a orașului., transmite Primăria Municipiului Constanța prin intermediul unui comunicat oficial

Echipele Confort Urban au aplicat marcajele transversale și au montat indicatoare rutiere.


Conducătorii auto sunt rugați să manifeste atenție sporită, să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră!, mai transmite sursa citată. 


Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Cod galben la Constanța! Unde să sunaţi în caz de urgenţă, în context de vreme rea

27 May 2023 621

Intersecția din zona City Park Mall Constanța va fi închisă circulației rutiere! Iată în ce intervale orare

27 May 2023 763

Angajații Spitalului de Boli Infecțioase Constanța, mai pregătiți în intervenția la incendiu! Un specialist le-a prezentat responsabilitățile (FOTO)

27 May 2023 418

Regulamentul de gospodărire a Constanței, contestat iar la Tribunal

27 May 2023 628

Primăria Constanța, dată în judecată pentru un litigiu privind achizițiile publice. Sunt vizați dezinfectanții pentru școli

27 May 2023 677

Contractul încheiat cu Numart MS Kraft SRL pentru restaurarea statuilor și monumentelor istorice din municipiul Constanța, adiționat cu repetiție (DOCUMENTE)

27 May 2023 788

Prelungirea contractului dintre Primăria Constanța și firma care administrează Cimitirul Municipal, pe masa consilierilor

26 May 2023 441

Regulamentul de gospodărire a Constanței nu se va schimba! S-a cerut anularea sintagmei „dăunează esteticii“!

26 May 2023 425

Urmările Dosarului Retrocedărilor Judecătorii din București au nevoie de mai mult timp pentru deliberări

26 May 2023 440

ZIUA LIVE. Sorin Chiriță „Cine ajunge azi în Constanța are impresia că a ajuns în Bahmut! Primarul Chițac nu are competență administrativă” (VIDEO)

26 May 2023 1182

UPDATE 3. A încălcat principiile de „Buna-credință și fidelitate“ Primarul Chițac propune eliberarea din funcție a viceprimarului USR, Florin Cocargeanu

25 May 2023 1128

Ziua Eroilor, în uitare la Constanța. Doar Forțele Navale Române marchează evenimentul

25 May 2023 612

Primăria Constanța cheltuie 540 mii de euro. Comisiile de selecție ale proiectelor non-profit, la secret

25 May 2023 983

Se modernizează rețeaua de străzi din Mircea Vodă, județul Constanța

24 May 2023 549

Dedeman SRL, certificat de urbanism pentru o investiție la Constanța

24 May 2023 703