Administratie locala

O etapă a Cupei României la SuperEnduro se desfăşoară la Pavilionul Expoziţional din Mamaia

O etapă a Cupei României la SuperEnduro se va desfăşura la Constanţa. În şedinţa din această lună, consilierii judeţeni sunt chemaţi să aprobe darea în folosinţă gratuită Federaţiei Române de Motociclism a Sălii de Expoziţie şi parcarea laterală a Pavilionului Expoziţional Constanţa, în perioada 17-19 august 2018, pentru desfăşurarea evenimentului sportiv Cupa României „Filantropica” la SuperEnduro.

Intrare liberă la meci Baschetbaliştii de la Athletic întâlnesc Rapid Bucureşti la Constanţa, în Cupa României

21 Sep 2018 386

FC Viitorul va întâlni Concordia Chiajna în 16-imile Cupei României. Tabloul complet al patidelor din această fază a competiției

18 Sep 2018 384

FC Viitorul îşi află astăzi adversara din „16“-imile Cupei României

18 Sep 2018 409

Echipa masculină de tenis a României a fost învinsă de Polonia în turul al treilea al Grupei a II-a a zonei Europa-Africa a Cupei Davis

16 Sep 2018 358

Marius Copil, învins în Cupa Davis. Scorul este egal între România și Polonia în turul al treilea al Grupei a II-a a zonei Europa-Africa a Cupei Davis

16 Sep 2018 378

Echipele de tenis ale României şi Poloniei sunt la egalitate, 1-1, după prima zi în Cupa Davis. Ce partide vor avea loc mâine

15 Sep 2018 557

Tenis Marius Copil, învingător în primul meci de simplu din cadrul întâlnirii dintre echipele României şi Poloniei din Cupa Davis

15 Sep 2018 463

Horia Tecău nominalizat în echipa de Cupa Davis a României, pentru întâlnirea cu Polonia

04 Sep 2018 556

După victoria cu CS Baloteşti, SSC Farul a urcat cinci locuri în clasament, părăsind zona retrogradării

03 Sep 2018 1181

Axiopolis Cernavodă a eliminat SSC Farul Constanța din Cupa României

29 Aug 2018 2621

SSC Farul Constanţa şi Axiopolis Cernavodă se întâlnesc astăzi în Cupa României

29 Aug 2018 1367

A fost stabilită data meciului din Cupa României Axiopolis Cernavodă - SSC Farul

13 Aug 2018 641

Meciul cu CSM Baia Mare, din Cupa Regelui, se joacă la Constanța Noutate în staff-ul tehnic al echipei de rugby Tomitanii Constanţa

03 Aug 2018 2232

Jucători noi la SSC Farul. Cine va televiza meciurile echipei „Un război lung, de uzură, în care pornim cu un oarecare handicap“

21 Jul 2018 4387

Pe cine va întâlni HC Dobrogea Sud Constanţa în turul secund al Cupei EHF

17 Jul 2018 648

Rugbyştii de la Tomitanii Constanţa se reunesc astăzi. Pe 11 august, vor juca în Cupa Regelui

16 Jul 2018 1791

Cupa Mondială 2018 Anglia în semifinale, după 28 de ani! A învins Suedia cu scorul de 2 la 0 (galerie foto)

07 Jul 2018 603

Boxerul Orhan Marcu, de la CS Farul Constanţa, aur la Cupa României (galerie foto)

06 Jul 2018 1523

Doliu în sportul românesc. Un cunoscut antrenor de tenis s-a stins din viață

29 Jun 2018 577

CS Mihail Kogălniceanu, câştigătoarea fazei judeţene a Cupei României

22 Jun 2018 1175

Spicu Horia, echipa de oină dobrogeană, s-a oprit în sferturile de finală ale „Cupei Ținutului Someșan”

04 Jun 2018 617

Final de partidă în Cupa României. Cine a câștigat trofeul după o pauză de 25 de ani. Unde s-a jucat meciul

28 May 2018 1064

FC Viitorul U17 a câștigat Cupa României U17. 7-2 în finala cu UTA U17

26 May 2018 719

Cupa României U19. FC Viitorul a ratat calificarea în finală după ce a pierdut la penalty-uri

16 May 2018 722

FC Viitorul - Sporting Vaslui 2-1, în Cupa României U17. Constănțenii s-au calificat în finală

16 May 2018 658

Echipele FC Viitorul U19 și FC Viitorul U17 dispută returul semifinalelor Cupei României. Când sunt programate partidele

15 May 2018 704

În sezonul 2004/2005, FC Farul a fost campioana provinciei! Vineri se împlinesc 13 ani de când „marinarii“ au disputat finala Cupei României (galerie foto+video)

11 May 2018 3706

Cupa României U17. Sporting Vaslui - FC Viitorul 0-4. Constănțenii sunt ca și calificați în finala Cupei României!

09 May 2018 938

Cupa României U19. Dinamo a învins FC Viitorul, scor 2-1

09 May 2018 653

UPDATE. Reprezentante ale CS Farul Halterofilele Mariana Dumitrache, Iulia Mocanu şi Ecaterina Tretiacova au cucerit Cupa României (galerie foto)

20 Apr 2018 1819

Cum a trăit Edris Fetisleam, din Constanţa, debutul cu victorie în Cupa Davis. La numai 18 ani! „A fost incredibil. Am avut mari emoţii“ (galerie foto)

11 Apr 2018 1388

La patru zile de la câștigarea Cupei României, HC Dobrogea Sud a pierdut cu Dunărea Călărași

22 Mar 2018 661

HC Dobrogea Sud a cucerit Cupa României Sandu Iacob - „E lucrul senzaţional care mi se putea întâmpla. Pentru aşa ceva am venit la Constanţa“

20 Mar 2018 1028

Imagini de la eveniment Premieră pentru HC Dobrogea Sud Constanța. A câștigat Cupa României la handbal masculin (galerie foto+video)

18 Mar 2018 1420

CS Farul, LPS „Nicolae Rotaru“ şi CSO Ovidiu, pe podium la Cupa României la haltere (galerie foto)

17 Mar 2018 1209

Turneul Final Four din Cupa României, în weekend la Constanţa HC Dobrogea Sud luptă pentru trofeu. A treia oară să fie victorie!

16 Mar 2018 887

Handbal. Turneul Final Four, la Constanţa „Cupa României a devenit o competiţie din ce în ce mai vizibilă şi mai căutată“

15 Mar 2018 886

Echipele U19 și U17 ale Academiei Hagi, calificate în semifinalele Cupei României

13 Mar 2018 630

HC Dobrogea Sud joacă în Sala Sporturilor în turneul Final Four „Să vină Cupa la Constanţa!“. Programul meciurilor

13 Mar 2018 1119

Box feminin Diana Brânză, de la CS Năvodari, medalie de aur la Cupa României (galerie foto)

09 Mar 2018 1524

HC Dobrogea Sud şi-a aflat adversara din semifinalele Cupei României

27 Feb 2018 482

Singura echipă europeană participantă Eliza Samara şi Viorel Filimon, sfert de finală, cu România, la Cupa Mondială (galerie foto)

26 Feb 2018 512

Luptătorii de la CS Năvodari au obţinut 34 de medalii la Cupa României (galerie foto)

18 Feb 2018 830

S-au stabilit adversarele FC Viitorul din sferturile Cupei României

09 Feb 2018 714

A depăşit clubul care l-a dat pe Moroşanu Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa, pe primul loc la Cupa României de Autoapărare (galerie foto)

08 Feb 2018 2897

FC Viitorul l-a împrumutat pe fundaşul Răzvan Horj la o echipă din Liga 1

07 Feb 2018 1148

Ce jucători au fost convocaţi în echipa României pentru meciul de Cupa Davis cu Luxemburg