#alegerilocale2020 Stelian Ion - ”Suntem în fața unui moment istoric. În Constanța, scriem istorie!” (video)

  • Potrivit rezultatului exit-poll, Stelian Ion ar fi obținut 29% din voturi, aflându-se în fruntea clasamentului, la egalitate cu Vergil Chițac.


Rezultatul exit-poll pentru alegerile locale de la Constanța, anunțat duminică seara, la ora 21.00, a adus bucurie în rândul echipei lui Stelian Ion, candidatul USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului.

Potrivit rezultatului exit-poll, Stelian Ion ar fi obținut 29% din voturi, aflându-se în fruntea clasamentului, la egalitate cu Vergil Chițac. După aflarea rezultatului, Stelian Ion a declarat, printre altele, că ”suntem în fața unui moment istoric. În Constanța, scriem istorie”.
 

”Vom arăta că se poate”

Stelian Ion a mai menționat că municipiul Constanța trebuie să fie în topul României. ”După ce ne vom bucura, poate o zi, poate o seară, vom începe să muncim. Suntem conștienți că este o responsabilitate imensă. Suntem conștienți de toate așteptările pe care toți constănțenii le au de la noi și vom arăta că se poate. S-a putut în alte părți, se poate și la noi. Orașul nostru nu trebuie să fie unul de mâna a doua, așa cum a fost adus, ci trebuie să fie și va fi în topul orașelor din România. Iar acest lucru trebuie să se întâmple rapid, și cu ajutorul Guvernului. Voi fi foarte des la ministerele din București, voi bate la toate aceste porți, să deblocăm fonduri, tot felul de proiecte, și să aducem investitori importanți în orașul nostru. Vă mulțumesc încă o dată, dragi constănțeni, că ați redat demnitatea acestui oraș și că ne faceți din nou să fim mândri că suntem constănțeni! Este un sentiment pe care de foarte mult timp nu l-am mai trăit”, a punctat Stelian ion.
Citește și:

LIVE VIDEO USR PLUS Constanța, declarații după anunţarea exit poll-ului
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Judecătorii vor avea la dispoziţie, în cazuri excepţionale, maximum 120 de zile pentru pronunţarea sentinţei şi motivarea hotărârii lor

29 Apr 2021 493

Ministrul Justiţiei Victimele infracţiunilor, cu precădere minorii, trebuie să primească toată atenţia statului

14 Apr 2021 376

Proiectul de lege privind desființarea Secției Speciale a ajuns în Senat

08 Apr 2021 536

LIVE VIDEO. Stelian Ion, ministrul Justiției „Este foarte important să desființăm Secția Specială. Justiţia are nevoie de o haină nouă“

29 Mar 2021 880

Ministerul Justiţiei l-a selectat pe magistratul de legătură român în Republica Italiană. Stelian ION „Pe doamna procuror o recomandă din plin experiența bogată în domeniul cooperării judiciare internaționale”

23 Mar 2021 819

Ministerul Justiţiei l-a selectat pe membrul național la EUROJUST. Stelian ION “Am ales un magistrat cu mare experienţă, care şi-a dovedit competenţa de-a lungul anilor.”

17 Mar 2021 819

Ministerul Justitiei Întâlnirea ministrului Justiției, Stelian ION, cu E.S. Marjut AKOLA, Ambasadoarea Finlandei în România, şi cu E.S. Therese Hydén, Ambasadoarea Suediei în România

10 Mar 2021 655

Ministrul Justiţiei şi reprezentanţi ai societăţii civile-discuţie despre situaţia dosarului “10 august”

07 Mar 2021 647

LIVE VIDEO. Constănțeanul Stelian Ion, ministrul Justiției – „Dosarul 10 August nu se termină. Eu am fost în Piața Victoriei“

05 Mar 2021 733

Ministrul Justiției Să lovim grupurile infracționale acolo unde le doare mai tare, la bani

28 Feb 2021 628

Ministrul Justiției DNA trebuie să vizeze în continuare marea corupție și are toată susținerea mea

26 Feb 2021 484

Ministrul Justiţiei Avem în prim-plan reacția severă a statului împotriva criminalității organizate și corupției

25 Feb 2021 306

Deputatul AUR Constanța Viorel Focșa a interpelat mai mulți miniștri din cabinetul Cîțu. Este vizat și ministrul Justiției, Stelian Ion

25 Feb 2021 2073

LIVE. Ministrul Justiției, Stelian Ion „Proiectul de desființare a Secției Speciale a magistraților va merge în Guvern“

12 Feb 2021 903

Camelia Elena Grecu, fost procuror general al Constanței, candidat pentru funcția de procuror european delegat

29 Jan 2021 1566